Մեր դիրքերի առջև տեղեր կան, որ 20 օրից ավելի Ադրբեջանի զինված ուժերի դիերը մնացել են բաց երկնքի տակ, սա լուրջ խնդիրներ է առաջացնում. Արծրուն Հովհաննիսյան
02/11/2020 22:30
Մեր դիրքերի առջև տեղեր կան, որ արդեն 20 և ավելի օրեր Ադրբեջանի զինված ուժերի, վարձկանների, միգուցե, այլ պետությունների զինծառայողների, ահաբեկիչների դիեր այդպես էլ մնում են բաց երկնքի տակ, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Փորձում ենք այդ խնդիրները լուծել տարբեր ձևերով, որ համաճարակ չառաջանա։ Վստահ եմ, որ համաճարակի առումով կհաջողենք, բայց դիակները մնում են, քանի որ իրենք թքած ունեն իրենց սեփական կորուստների վրա: Այսօր էլ Հադրութի տարածաշրջանի գյուղերից մեկի հատվածում մեր դիրքերի ուղղությամբ իրենց մեծաթիվ զորքերի գրոհը հետ մղելիս, նորից իրենք մեր դիրքերի դիմաց թողել են մոտավարապես 15-16 դիակ և փախել են, բացարձակապես մոտ չեն եկել, որ տանեն», - ասաց Հովհաննիսյանը։

Есть места, где перед нашими позициями уже больше 20 дней тела военнослужащих Азербайджана лежат под открытым небом – Арцрун Ованнисян
Есть места, где перед армянскими позициями уже больше 20 дней лежат под открытым небом тела военнослужащих Азербайджана, наемников, возможно, военнослужащих других стран, террористов, что создает серьезные проблемы, заявил сегодня представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян на брифинге.
«Мы пытаемся решить эти проблемы разными способами, чтобы не началась эпидемия. Уверен, что в вопросе эпидемии мы добьемся успеха, но тела так и остаются, поскольку Азербайджану плевать на свои потери. Сегодня в одном из сел Гадрутского района, после отражения попытки атаки в направлении армянских позиций, противник снова оставил перед нашими позициями около 15-16 тел и сбежал, они даже не приблизились, чтобы забрать тела», - сказал Арцрун Ованнисян.