Կանադայում գիշերն այրվել է երկու քրիստոնեական եկեղեցի
Կանադայի Օնտարիո նահանգի Մանսի քաղաքում մեկ գիշերվա ընթացքում հրդեհ է բռնկվել քրիստոնեական երկու եկեղեցիներում: СTV հեռուստաալիքի համաձայն՝ իշխանությունները չեն բացառում հրկիզման հավանականությունը:
Կրակը կրոնական հաստատություններում, որոնք գտնվում են միմյանցից 7 կմ հեռավորության վրա, բռնկվել է վեց ժամվա տարբերությամբ: Եկեղեցիների շենքերն ամբողջությամբ ավերվել են հրդեհների հետևանքով:  Տուժածներ չկան:  Տեղի ոստիկանությունը նշում է, որ հրդեհները դիտարկվում են որպես կասկածելի դեպքեր:
Տեղի բնակիչը, որը այրված եկեղեցիներից մեկի շուրջ ստեղծված համայնքի կազմից է, խոստացել է «հաշիվներ պարզել» հրկիզողի հետ:

В Канаде за одну ночь сожжены 2 христианские церкви
Пожары произошли в двух церквях в ночь на воскресенье в городе Манси (канадская провинция Онтарио). Как сообщил телеканал СTV, власти не исключают версию поджога.
Возгорание в религиозных учреждениях, которые расположены в 7 км друг от друга, возникло с разницей в шесть часов. Здания церквей при пожарах полностью выгорели. Пострадавших в результате происшествий нет. Местная полиция утверждает, что пожары рассматриваются как подозрительные.
Местный житель, входящий в общину, созданную вокруг одной из сгоревших церквей, пообещал «разобраться» с поджигателем.