ԱՀԿ ղեկավարն ինքնամեկուսացվել է
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադան Գեբրեյսուսն ինքնամեկուսացվել է COVID-19-ն ախտորոշված անձի հետ շփումից հետո: Այս մասին ԱՀԿ ղեկավարը գրել է Twitter- ում:
«Պարզվել է, որ ես կապ եմ ունեցել մի մարդու հետ, ով Covid-19-ի դրական թեստի պատասխան է ստացել: Ես ինձ լավ եմ զգում, ախտանշաններ չկան, բայց ես կարանտին եմ անցկացնում՝ համաձայն ԱՀԿ-ի արձանագրությունների: Ես կաշխատեմ տնից», - ասել է նա:
Նա նշել է, որ առողջության ուղեցույցների պահպանումը կարևոր նշանակություն ունի վարակի տարածումը կանխելու համար:

Глава ВОЗ самоизолировался из-за контакта с заболевшим коронавирусом
Генеральный директор Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус самоизолировался после контакта с человеком, у которого обнаружен Covid-19. Об этом глава ВОЗ написал в Twitter.
«Установлено, что я контактировал с человеком, у которого положительный тест на Covid-19. Чувствую себя хорошо, симптомов нет, но ухожу на карантин в соответствии с протоколами ВОЗ. Буду работать из дома», — сообщил Гебрейесус.
По словам главы ВОЗ, очень важно соблюдать рекомендации по охране здоровья, чтобы разорвать цепочки передачи вируса и защитить системы здравоохранения.