Թրամփը հայտարարել է, որ վստահ է ընտրություններում իր հաղթանակի վրա
ԱՄՆ գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփն ընտրությունների օրն առավոտյան հայտարարել է իր լավատեսական տրամադրության մասին և հավաստիացրել, որ իր և հանրապետականների մոտ «ամեն ինչ շատ լավ է»:
Վերջին շաբաթվա ընթացքում տեղի են ունեցել «անհավանական փոփոխություններ», նշել է նա:
«Մենք կարծում ենք, որ Տեխասում հաղթում ենք մեծ առավելությամբ, կարծում ենք, որ շատ վստահ գրավում ենք Ֆլորիդան, կարծում ենք, որ շատ վստահ հաղթում ենք Արիզոնայում: Կարծում ենք, որ Հյուսիսային Կարոլինայում մեզ մոտ ամեն ինչ լավ կլինի: Կարծում ենք, որ Փենսիլվանիայում մեզ մոտ ամեն ինչ շատ լավ կլինի: Մենք կարծում ենք, որ ամեն տեղ ամեն ինչ լավ կլինի մեզ համար», - երեքշաբթի նա ասել է «Fox News»-ին:
Թրամփը նշել է, որ զանգահարում է «մի քանի շատ լավ մարդկանց», ովքեր շատ կարևոր են եղել իր համար և հավատարիմ են իրեն վերջին տարիներին:
«Միգուցե, ես գնամ Վիրջինիա, մենք այնտեղ ունենք մեր շտաբը, որպեսզի շնորհակալություն հայտնեմ այս բոլոր մարդկանց», - ասել է նա:

Трамп заявил об уверенности в победе в день выборов
Президент США Дональд Трамп сообщил об оптимистичном настрое утром в день выборов и заверил, что у него и республиканцев «все очень хорошо".
По его словам, за прошедшую неделю произошли «невероятные изменения».
«Мы думаем, что мы с большим отрывом побеждаем в Техасе, мы думаем, что очень уверенно берем Флориду, мы думаем, что очень уверенно побеждаем в Аризоне. Я думаю, что у нас все будет очень хорошо в Северной Каролине. Думаю, у нас все будет очень хорошо в Пенсильвании. Мы думаем, что у нас все хорошо везде», — сказал он во вторник в эфире телеканала Fox News.
Трамп сообщил, что обзванивает «некоторых очень хороших людей», которые были для него очень важны и были верны ему в последние годы.
«Может, я поеду в штат Виргиния, у нас там есть штаб-квартира, чтобы просто сказать спасибо всем этим людям», — сказал он.