«Դժոխքի ձոր» դարձած վայրում Ադրբեջանը մարտի էր մտցրել «Յաշմայի» բրիգադը, ծովային հետևակը, արաբ վարձկաններին. ողնաշարը կոտրվել է. Սուրեն Սարումյան
03/11/2020 16:26
Հարավային ուղղությամբ հակառակորդի համար «Դժոխքի ձոր» դարձած վայրում կոտրվել է Ադրբեջանի հատուկ սոտրաբաժանումների ողնաշարը, այս մասին լրագրողներին ասել է Պաշտպանության բանակի մամուլի պատասխանատու Սուրեն Սարումյանը։
«Ադրբեջանն այնտեղ մարտի էր մտցրել թե՛ «Յաշմայի» բրիգադը, թե՛ ծովային հետևակը, թե՛ արաբ վարձկաններին, սակայն մեր ստորաբաժանումների հմուտ գործողությունների արդյունքում հակառակորդն այնտեղ կրել է իրապես մեծաթիվ կորուստներ», - ասել է Սարումյանը։
Նա նշել է, որ արևելյան ուղղությամբ կատարվել է վերախմբավորում. ճակատային մի փոքր հատվածում մեր ստորաբաժանումները զբաղեցրել են նոր բնագծեր։
«Խոսքը մի փոքր հետ քաշվելու անհրաժեշտության մասին է, սակայն մարտական գործողությունների ընթացքում դա բնականոն է, որևէ խուճապի առիթ չկա, Պաշտպանության բանակը ժողովրդից թաքցնելու ոչինչ չունի», - նշել է Սուրեն Սարումյանը։

На южном направлении сломлен хребет элитарных спецподразделений армии Азербайджана – Минобороны Карабаха
03/11/2020 16:29
На южном направлении есть территория, которую Азербайджан может считать «ущельем ада». Об этом заявил пресс-секретарь Минобороны Нагорно-Карабахской Республики Сурен Сарумян в информационном центре Карабаха.
«На этом участке сломлен хребет элитарных спецподразделений азербайджанской армии. Здесь противник ввел в бой и бригаду спецназа «Яшма», и морскую пехоту, и наемников-арабов, но понес огромные потери», - сказал Сарумян.
Он также отметил, что на восточном направлении Аармия обороны Карабаха немного отступила, заняла более выгодные позиции для ведения боя, что является естественным явлением в период боевых действий.