Թշնամին դարձյալ հրետակոծեց Ստեփանակերտը. նախնական տվյալներով՝ կա մեկ վիրավոր
Թշնամին դարձյալ հրետակոծեց Ստեփանակերտը։ Նախնական տվյալներով՝ կա մեկ վիրավոր, հայտնում են Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
Արցախի դեմ ադրբեջանաթուրքական պատերազմը շարունակվում է։ Քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն ու հանրային նշանակության օբյեկտները մնում են թշնամու նշանակետում։
Քիչ առաջ Ստեփանակերտում հնչել է օդային տագնապի ազդանշանը, որի ընթացքում 120 մմ ականանետի մի քանի հարված է հասցվել մայրաքաղաքի բնակելի թաղամասերին։
Քաղաքացիական բնակչության շրջանում, նախնական տվյալներով, կա մեկ տուժած, իսկ քաղաքում՝ բազմաթիվ ավերածություններ։

ВС Азербайджана снова подвергли обстрелу Степанакерт, ранен мирный житель
Вооруженные силы Азербайджана снова подвергли обстрелу город Степанакерт. По предварительным данным, один человек ранен, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Азербайджано-турецкая агрессия против Арцаха продолжается. Под прицелом противника находятся гражданские инфраструктуры и объекты.
Минутами ранее в Степанакерте прозвучала воздушная тревога, ВС Азербайджана нанесли несколько ударов по жилым кварталам столицы из миномета калибра 120 мм.
По предварительным данным есть пострадавший среди гражданского населения и многочисленные разрушения.