Հայկական կողմի վիճակն այսօր շատ ավելի լավ է, քան 15 օր առաջ. Արծրուն Հովհաննիսյան
Օրվա ընթացքում մարտեր են եղել հարավային ուղղությամբ, Որոտան գետի երկայնքով՝ կոնկրետ մի բարձունքի ուղղությամբ, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Մի քանի զրահատեխնիկայով փորձել են հարձակում իրականացնել, կորցրել են 2-3 միավոր զրահատեխնիկա և հետ են շպրտվել», - ասաց Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով՝ հայկական կողմի վիճակն այսօր շատ ավելի լավ է, քան 15 օր առաջ:
«Ես չեմ ասում, որ ամենածանր օրերն անցել են, միգուցե, այդպիսի օրեր էլի կլինեն: Բայց հիմա, փառք Աստծո, մեր ներուժը, ինքնակազմակրպվածությունն ու կառավարումը շատ ավելի լավ վիճակում են: Մենք չենք տեսնում խուճապ, անկազմակերպվածություն, մարդկանց զոռով պահել», - ասաց Պն ներկայացուցիչը:

Сегодня армянская сторона действует более уверенно, чем 15 дней назад – Арцрун Ованнисян
В течение дня бои велись на южном направлении, вдоль реки Воротан, конкретно в направлении одной высоты, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Противник предпринял попытку атаки с привлечением бронетехники, однако потерял 2-3 единицы бронетехники и отступил», - сказал Арцрун Ованнисян.
По его словам, сегодня армянская сторона действует более уверенно, чем 15 дней назад.
«Я не хочу сказать, что самые тяжелые дни уже позади, возможно такие дни еще будут. Но сейчас наша самоорганизация и управление в более хорошем состоянии. Мы не видим паники, неорганизованности», - сказал представитель Минобороны.