Օրվա ընթացքում հակառակորդը մի քանի հատվածներում, այդ թվում՝ հյուսիսում, փորձել է հարձակում իրականացնել ու հետ է շպրտվել. Արծրուն Հովհաննիսյան
04/11/2020 22:15
Այսօր ողջ օրվա ընթացքում հակառակորդի տարբեր դիվերսիոն խմբեր, վարձկաններ ահաբեկիչներ, մի քանի հատվածներում, այդ թվում՝ հյուսիսային անտառոտ, փորձել են հարձակում իրականացնել, սակայն հետ են շպրտվել, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ես մի քանի անգամ նշել եմ, որ մեր անտառներն ու ձորակները հակառակորդի համար դառնալու են դժոխք: Հակառակորդին ոչնչացնելու համար խոսուն վերնագիր ենք ընտրել, որը թուրքերը շատ լավ հասկանում են՝ «գյորբագյոր 2020», և դա շարունակվելու է:
Մարտեր են եղել նաև հարավային ուղղությամբ՝ Որոտան գետի երկայնքով: Մի վաշտային խումբ փորձել է հարձակում իրականացնել, սակայն հետ է շպրտվել: Ադրբեջանցիների կողմից կիրառվել է օդուժ, հրետանի, կրակի խտությունը երբեմն բարձրանում է», - ասաց Հովհաննիսյանը:

Azerbaijani forces tried to attack during the day in few directions, were pushed back: MOD representative
04/11/2020 22:24
During the whole day today different subversive groups, mercenaries and terrorists attempted to attack in several directions, including in northern wooden areas, Armenia’s Ministry of Defense representative Artsrun Hovhannisyan said at a briefing today.
“I have noted several times that our woods and gorges will become a hell for the adversary. We have selected quite expressive name for the operation on elimination of the enemy, Turks understand it very well – “gyorbagyor2020” and it will continue,” he said.
Hovhannisyan said battles continued in southern direction as well, along the Vorotan River, a platoon tried to attack but was pushed back.