Բայդենը ստացել է պատմության մեջ ընտրողների ամենաշատ ձայները
Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Ջո Բայդենն ԱՄՆ պատմության մեջ արդեն ստացել է նախագահի ընտրություններում ընտրողների ամենաշատ ձայները, հաղորդում է CNBC- ն:
Նշվում է, որ Բայդենը գերազանցել է ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի ռեկորդը, որը սահմանվել էր 2008 թվականին:
Fox News-ի արդյունքների համաձայն, Ջո Բայդենն արդեն ստացել է 69,786,232 ձայն և ներկայումս առաջատարն է նախագահի ընտրություններում:
Երեքշաբթի ԱՄՆ-ում անցկացվել են համընդհանուր ընտրություններ: Ընտրվում են նախագահն ու փոխնախագահը, Ներկայացուցիչների պալատի բոլոր 435 անդամները, Սենատի մոտ մեկ երրորդը (35 սենատոր), 11 նահանգների և երկու տարածքների, նաև տեղական օրենսդիր մարմիններ մի քանի նահանգներում կառավարիչներ:

Байден получил наибольшее число голосов избирателей в истории
Кандидат от демократов Джо Байден уже получил наибольшее количество голосов избирателей на выборах президента в истории США, сообщает телеканал CNBC.
Отмечается, что Байден побил рекорд бывшего президента США Барака Обамы, установленный в 2008 году.
По данным подсчета телеканала Fox News, Джо Байден уже получил 69 786 232 голоса и на данный момент лидирует в президентской гонке.
В США во вторник прошли всеобщие выборы. Избираются президент и вице-президент, все 435 членов палаты представителей, примерно треть сената (35 сенаторов), губернаторы 11 штатов и двух территорий, а также местные законодательные собрания ряда штатов.