Վրաստանում նոր սահմանափակումներ են մտցնում
Վրաստանում նոյեմբերի 4-ին նոր սահմանափակումները են ուժի մեջ մտել կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքի պատճառով. բաց տարածքում դիմակներ կրելը դարձել է պարտադիր: Այս որոշումը կայացրել է Վրաստանի կառավարությանն առընթեր միջգերատեսչական խորհուրդը:
«Փակ տարածքում դիմակ կրելը դեռևս պարտադիր է, մենք պարզապես ընդլայնվում ենք: Մենք որոշում ենք կայացրել, որ դիմակների օգտագործումը պետք է պարտադիր լինի ոչ միայն փակ, այլև բաց տարածքում», - ասաց փոխվարչապետ Մայա Ցկիտիշվիլին:
Ըստ նրա, նույն պատժամիջոցները կիրառվելու են նաև բաց տարածքներում դիմակներ կրելու դեպքում, ֆիզիկական անձանց համար՝ 20 լարի (6 դոլար), իրավաբանական անձանց համար՝ 500 լարի (150 դոլար):

Грузия вводит новые ограничения
В Грузии с 4 ноября вступили в силу новые ограничения из-за второй волны коронавируса — ношение масок стало обязательным и на открытом пространстве. Такое решение принял межведомственный совет при правительства Грузии.
«Ношение маски в закрытом пространстве и сегодня является обязательным, мы просто расширяем. Мы приняли решение о том, чтобы использование масок было обязательным не только в закрытом, но и на открытом пространстве», — заявила вице-премьера Майи Цкитишвили.
По ее словам, относительно ношения масок на открытом пространстве будут действовать те же санкции, которые распространяются и на закрытое пространство — штраф в размере 20 лари ($ 6) для физических лиц, 500 лари ($ 150) — для юридических лиц.