«Ժողովուրդ». ԲՀԿ-ականները վերդարձել են Մոսկվայից,  որոշել են չխոսել այցի, հանդիպումների, արդյունքների մասին
04/11/2020 09:39
«Ժողովուրդ». ԲՀԿ-ականները վերդարձել են Մոսկվայից, որոշել են չխոսել այցի, հանդիպումների, արդյունքների մասին
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով՝ հոկտեմբերի 29-ից Մոսկվայում գտնվող ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորներից բաղկացած պատվիրակության անդամները երեկ վերադարձել են Հայաստան:
Հիշեցնենք՝ պատվիրակության կազմում ներգրավված էին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը, ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը, ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը և ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Եվ հետաքրքիր է, որ ի սկզբանե պատվիրակության կազմում պետք է ընդգրկված լիներ նաև ԲՀԿ կանանց խորհրդի համանախագահ Լուիզա Սարգսյանը, սակայն վերջում որոշում է կայացվել նրա փոխարեն Մոսկվա գործուղել Նաիրա Զոհրաբյանին: Եվ չնայած, «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով, այս ընթացքում ԲՀԿ-ականները հանդիպել են թե՛ ընդդիմադիր կուսակցությունների, թե՛ իշխող ուժի ներկայացուցիչների հետ, սակայն որոշել են լռել և չխոսել Մոսկվա կատարած այցի, հանդիպումների, զրույցների կամ արդյունքների մասին:
Ամեն դեպքում, «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ հանդիպումները բազմաթիվ են եղել, իսկ թե որքանով կարող են արդյունավետ լինել, դեռ վաղ է խոսել: Մեզ հայտնի դարձավ, որ նրանք հենց առաջին օրը հանդիպել են Վլադիմիր ժիրինովսկու կուսակցության ներկայացուցիչների և անձամբ հենց իր հետ, ինչպես նաև հանդիպում ունեցել Պետդումայի պատգամավորների, «Միացյալ Ռուսաստան» կուսակցության ներկայացուցիչների հետ», - գրում է թերթը:

«Жоховурд»: Представители партии «Процветающая Армения» вернулись из Москвы, о результатах визита и встреч пока не говорят
04/11/2020 11:22
Газета «Жоховурд» пишет, что делегация партии «Процветающая Армения», которая с 29 октября находилась в Москве, вчера вернулась в Ереван.
Напомним, в состав делегации входили вице-спикер парламента Ваге Энфиаджян, председатель постоянной комиссии по региональным вопросам и Евразийской интеграции Микаел Мелкумян, секретарь фракции «Процветающая Армения» Арман Абовян и депутат фракции Наира Зограбян.
Изначально в составе комиссии должна была войти сопредседатель Совета женщин партии «Процветающая Армения» Луиза Саркисян, однако в конце было принято решение командировать в Москву вместо нее Наиру Зограбян.
«Несмотря на то, что по нашим сведениям представители фракции «Процветающая Армения» провели встречи в Москве и с представителями правящей партии, и с представителями оппозиционных партий, однако решили не говорить о результатах визита в Москву. Встречи были многочисленными, но насколько они могут быть эффективными, пока рано говорить», - пишет газета.
Издание отмечает, что в первый же день они встретились с представителями партии Владимира Жириновского и лично с ним, а также с депутатами Государственной Думы и представителями партии «Единая Россия».