Ստեփանակերտի մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոնում ստացիոնար բուժում է ստանում 28 շաբաթական հղի կինը. ամուսինը դիրքերում է
Ստեփանակերտի մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոնում ստացիոնար բուժում է ստանում 28 շաբաթական հղի կինը։
Նրա առողջական վիճակը բժիշկների հավաստմամբ` բավարար է, հայտնում են Արցախի ԱԻ պետական ծառայությունից։
Ռուզաննայի ամուսինը հայրենիքի պաշտպանության դիրքերում է։ Նրանք սպասում են առաջնեկին։
Վերջինիս միայն հուզում է թշնամու կողմից ծննդատան ուղղությամբ պարբերաբար հրետակոծումը, որն ըստ նրա, դուրս է բարոյական բոլոր սահմաններից։
Նշենք, որ երեկ երեկոյան, նույն ուղղությամբ թշնամին այս պատերազմի ընթացքում 2-րդ անգամ կրակ է բացել «Սմեր» կայանքից, ինչի հետևանքով քաղաքացիական բնակչության շրջանում եղել են տուժածներ։

В Центре охраны здоровья матери и ребенка Степанакерта стационарное лечение проходит беременная женщина
В Центре охраны здоровья матери и ребенка Степанакерта проходит стационарное лечение женщина на 28 неделе беременности.
Врачи оценивают ее состояние как удовлетворительное, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Муж Рузанны находится сейчас на передовой, супруги ждут первенца.
Женщину волнуют только целенаправленные обстрелы роддома азербайджанской стороной. По ее мнению, это выходит за рамки всех нравственных норм.
Отметим, что с начала военных действий противник уже второй раз подверг обстрелу из РСЗО «Смерч» роддом Степанакерта, в результате чего есть пострадавшие среди гражданского населения.