Արդարադատության նախարարությանը 2021-ի պետական բյուջեի նախագծով նախատեսվել է ավելի քան 20 միլիարդ
Ծրագրերի իրականացման նպատակով Արդարադատության նախարարությանը 2021 թվականի պետական բյուջեի նախագծով նախատեսվել է 20 միլիարդ 663 միլիոն 985 հազար դրամ, բյուջե 2021-ի քննարկումների ժամանակ ասաց Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը:
«2020 թվականի համեմատ՝ լրացուցիչ հատկացվել է 3 միլիարդ 34 միլիոն 436 հազար դրամ, որից 2 միլիարդ դրամը նախատեսվել է հակակոռուպցիոն իրավապահ մարմնի, հակակոռուպցիոն կոմիտեի և մասնագիտացված դատարանների շենք կառուցման նպատակով: Արդարադատության նախարարության կողմից, ընդհանուր առմամբ, 2021 թվականին իրականացվելու է պետական բյուջեի 8 ծրագիր», - ասաց Ռուստամ Բադասյանը:

В 2021 году Минюсту Армении будет предоставлено свыше 20 млрд. драмов
Согласно проекту государственного бюджета на 2021 год, министерству юстиции предусмотрено выделить 20 млрд. 663 млн. 985 тысяч драмов для реализации трех программ, заявил сегодня министр юстиции Рустам Бадасян в ходе обсуждения проекта закона «О государственном бюджете на 2021 год».
«По сравнению с 2020 годом дополнительно выделено 3 млрд. 34 млн. 436 тысяч драмов, из которых 2 млрд. предусмотрено для строительства зданий антикоррупционного комитета и специализированных судов.
В целом, министерство юстиции планирует реализовать в 2021 году 8 программ государственного бюджета», - сказал Рустам Бадасян.