«Գյոռբագյոռ» օպերացիան շարունակվելու է. քիչ առաջ հակառակորդի 30 հոգանոց խմբավորում է չեզոքացվել. Հովհաննիսյան
Այն բոլոր դիվերսանտները, վարձկանները, որոնք ձգտում են դեպի նոյեմբերի 9-ի ձևական հաղթական ինչ-որ ցուցադրության, որ որոշակի տեղերում ներկայացնեն ադրբեջանական դրոշն ու ոգին բարձրացնեն, դատապարտված են, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Սա հատուկ Ալիևի մտահղացումն է, թե Էրդողանի, բայց մի բան պարզ է՝ չեն հաջողելու, որովհետև Շուշիի ու հարակից բնակավայրերի բնակիչները, զենքը ձեռքներին, պաշտպանում են իրենց բնակավայրերը», - ասաց նա։
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ որոշ տեղերում մարտերը շարունակվում են ու շարունակվելու են։
«Բայց իրավիճակն օրհասական չէ, կան դժվարություններ, բայց «գյոռբագյոռ» օպերացիան շարունակվելու է ու այդ ձորակները, անտառները, որտեղ նրանք հաճախ փախնում են ու պահ են մտնում, իրենց համար դառնալու է դժոխք», - ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչը։
Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ քիչ առաջ ստացել է տեղեկություն, որ հակառակորդի՝ մոտավորապես 30 հոգանոց մի խմբավորում չեզոքացվել է։
«Կորուստներ են կրել, ոմանք հասցրել են փախնել, ոմանք էլ ոչնչացված են», - ասաց նա։
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ այսօր որոշ դիվերսանտներ ու վարձկաններ փորձել են ժայռեր մագլցել, բայց ոչնչացվել են՝ ժայռերի տակ մնալով։

Операция «Гёрбагёр 2020» будет продолжаться – Арцрун Ованнисян
Все диверсанты, наемники, которые стремятся в преддверии 9 ноября продемонстрировать какую-то формальную победу, водрузить азербайджанский флаг в некоторых местах и сфотографировать, обречены на неудачу, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Не знаю, чей это замысел, Алиева или Эрдогана, но ясно одно, это не удастся, поскольку жители Шуши и прилегающих территорий с оружием в руках защищают свои села», - сказал он.
По словам Арцруна Ованнисяна, в некоторых местах боевые действия продолжаются, и будут продолжаться.
«Но ситуация не критическая, есть сложности, но операция "Гёрбагёр 2020" будет продолжаться, и ущелья и леса, в которые убегают диверсанты, станут для них адом», - сказал представитель Минобороны Армении.
Арцрун Ованнисян сообщил, что немногим ранее получил информацию о том, что нейтрализована диверсионная группа противника в составе приблизительно 30 человек.
«Они понесли потери, некоторым удалось бежать, а некоторые уничтожены», - сказал он.
По словам Ованнисяна, сегодня некоторые диверсанты и наемники пытались вскарабкаться на скалы, но были уничтожены.