ԲՀԿ ներկայացուցիչները «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության ղեկավար կազմի հետ քննարկել են Արցախում ստեղծված իրավիճակը
Հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում «Բարգավաճ Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցության պատվիրակությունը՝ կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հանձնարարությամբ, Մոսկվայում հանդիպումներ է ունեցել ՌԴ իշխող «Եդինայա Ռոսիա » կուսակցության ղեկավար կազմի և ՌԴ Պետդումայում ներկայացված քաղաքական ուժերի ղեկավար կազմերի հետ, հայտնում են «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից։
«ԲՀԿ երկարամյա գործընկեր «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության ղեկավար կազմի հետ տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում մասնավորապես քննարկվել է Արցախում և Հայաստանի սահմաններին ստեղծված ծանր իրավիճակը: Ռազմավարական գործընկերների հետ քննարկման առարկա են դարձել նաև թուրք-ադրբեջանական ահաբեկչական տանդեմի կողմից սանձազերծված պատերազմին վերաբերող հարցերը, ինչպես նաև այս պատերազմում Թուրքիայի անմիջական ներգրավվածության և Թուրքիայի միջոցով ադրբեջանական բանակը միջազգային ահաբեկիչներով զինելու հարցը:
«Բարգավաճ Հաաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները փոխանցել են Գագիկ Ծառուկյանի դիրքորոշումն այն մասին, որ անհրաժեշտ է օր առաջ վերականգնել Հայաստանի Հանրապետության դարավոր բարեկամ և բնական դաշնակից Ռուսաստանի Դաշնության հետ լիարժեք հարաբերությունները, քանի որ տարածաշրջանում անվտանգության միակ երաշխավորը հենց Ռուսաստանն է:
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցութունը բարձր է գնահատում ռազմավարական գործընկեր ՌԴ Պետդումայի գործընկերների հետ մի քանի օր շարունակվող կառուցողական և արդյունավետ քնարկումները և շնորհակալություն է հայտնում բարձր մակարդակով անցկացված հանդիպումների համար: Հուսով ենք, որ խորհրդարանական դիվանագիտության մակարդակում ձեռքբերված պայմանավորվածություններն իրենց դրական ազդեցությունը կունենան ստեղծված իրավիճակի շուտափույթ հանգուցալուծման գործում», - նշված է կուսակցության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Представители партии «Процветающая Армения» обсудили с руководящим составом партии «Единая Россия» ситуацию в Арцахе
05/11/2020 18:14
Делегация парламентской фракции партии «Процветающая Армения» с 29 октября по 3 ноября, по поручению председателя партии Гагика Царукяна, провела в Москве встречи с руководящим составом правящей партии «Единая Россия» и руководящими составами м представленных в Госдуме РФ политических сил, сообщает партия «Процветающая Армения».
«В ходе встречи с руководством партии «Единая Россия», в частности, была обсуждена тяжелая ситуация в Арцахе и на границах Армении. Вместе с стратегическими партнерами обсуждались также вопросы, касающиеся  развязанной турецко-азербайджанским тандемом войны, а также непосредственной вовлеченности Турции в эту войну и пополнения азербайджанской армии международными террористами с помощью Турции.
Представители партии «Процветающая Армения» передали позицию Гагика Царукяна о том, что необходимо как можно раньше восстановить полноценные отношения с другом и союзником Российской Федерацией, поскольку именно Россия является единственным гарантом безопасности в регионе.
Партия «Процветающая Армения» высоко оценивает конструктивные и эффективные переговоры с представителями Госдумы России и выражает благодарность за проведение встреч на высшем уровне. Надеемся, что договоренности, достигнутые на уровне парламентской дипломатии, позитивно повлияют на скорейшем разрешении сложившейся ситуации», - отмечается в сообщении партии «Процветающая Армения».