Ջո Բայդենի հետընտրական ուղերձը. Ուղիղ հեռարձակում
Թեկնածուի շտաբն ավելի վաղ վստահություն էր հայտնել, որ հենց դեմոկրատների ներկայացուցիչն է հաղթել ընտրություններում:
ԱՄՆ-ում նախագահական ընտրություններից հետո ձայների հաշվարկը շարունակվում է: Որոշ նահանգներում քվեարկության արդյունքները դեռ անհայտ են, ուստի թեկնածուներից մեկի հաղթանակի մասին խոսելը վաղ է:
Բացի այդ, Դոնալդ Թրամփի շտաբը հայտարարել է, որ մտադիր է վերահաշվարկ պահանջել առանցքային նահանգներից մեկում՝ Վիսկոնսինում: Երկրի ներկայիս ղեկավարը նաև դատական հայց է ներկայացրել Միչիգանի դատարան՝ այս նահանգում ձայների հաշվարկը դադարեցնելու համար, քանի դեռ իրենք ավելի լիարժեք ներգրավվածություն չունենան գործընթացին:

Обращение Джо Байдена к избирателям после выборов. Прямая трансляция
В штабе кандидата ранее выразили уверенность, что победу на выборах одержал именно представитель демократов.
В США продолжается подсчет голосов после президентских выборов. В некоторых штатах результаты голосования пока неизвестны, поэтому говорить о победе одного из кандидатов рано. Помимо этого, штаб Дональда Трампа заявил о намерении потребовать пересчета голосов в одном из ключевых штатов — Висконсине.
Также глава действующий глава государства подал иск в суд Мичигана о приостановке подсчета голосов в этом штате до тех пор, пока им не предоставят более полный доступ к процессу, а также к уже подсчитанным бюллетеням.