Թրամփը Վիսկոնսինում գրեթե հավասարվել է Բայդենին
ԱՄՆ հանրապետական և գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախագահական մրցավազքում Վիսկոնսինում քվեաթերթիկների մշակման ավարտին (10 ընտրող) մոտեցել է դեմոկրատ Ջո Բայդենին: «Fox News»-ը հինգշաբթի հայտնել է, որ թեկնածուները բաժանվում են ձայների 1%-ից էլ պակաս արդյունքով:
Բայդենը նահանգում ձայների 99%-ի հաշվարկի արդյունքների համաձայն հավաքել է ձայների 49,57%-ը, Թրամփի օգտին քվեարկել է ընտրողների 48,94%-ը: Եթե Սպիտակ տան ներկայիս ղեկավարին հաջողվի հաղթել Վիսկոնսինում, ապա Բայդենը չի կարողանա հավաքել անհրաժեշտ քանակությամբ ընտրական ձայներ՝ հաղթելով միայն Նևադա նահանգում, որում նա առաջատարն է քվեաթերթիկների 75%-ը մշակելուց հետո:
«Fox News»-ի փոխանցմամբ՝ Թրամփն արդեն ապահովել է 214 ընտրողների աջակցությունը, իսկ դեմոկրատ Ջո Բայդենը՝ 264-ը, հաղթելու համար թեկնածուն պետք է ստանա 270 ձայն:

Трамп вплотную приблизился к Байдену в штате Висконсин
Республиканец и действующий президент США Дональд Трамп вплотную приблизился в президентской гонке к демократу Джозефу Байдену под конец обработки бюллетеней в штате Висконсин (10 выборщиков). Как сообщил в четверг телеканал Fox News, кандидатов разделяет менее 1% голосов избирателей.
По его сведениям, по итогам подсчета 99% голосов в штате Байден набирает 49,57% голосов, за Трампа проголосовали 48,94% избирателей. Если нынешнему главе Белого дома удастся выиграть в Висконсине, то Байдену не удастся набрать нужное число голосов выборщиков, одержав победу только в штате Невада, в котором пока он лидирует после обработки 75% бюллетеней.
Трамп, согласно прогнозам телеканала Fox News, уже заручился поддержкой 214 выборщиков, а демократ Джозеф Байден - 264. Для победы кандидат должен получить 270 голосов.