Այսօր մեր հրետանին, հետևակը, այլ ստորաբաժանումներն ուղղակի հրաշքներ են գործել. «Գյոռբագյոռ» գործողությունը հաջողությամբ շարունակվում է. Հովհաննիսյան
06/11/2020 22:14
Շուրջ երկու օր չեն դադարում մարտերը Շուշիի շրջակայքում, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Այսօր և երեկ, անցնող գիշերը բավական ինտենսիվ և ծանր մարտեր էին Շուշիի շրջակա բնակավայրերում, Շուշի տանող ճանապարհին և Շուշիի մերձակայքում։ Եթե 1992 մայիսի 8-ը հայոց պատմության մեջ նշվել է որպես Շուշիի ազատագրման օր, այս անցնող օրերը հայոց պատմության մեջ կմտնեն որպես Շուշիի պաշտպանության փայլուն օրեր», - ասաց Հովհաննիսյանը։
Նա նշեց, որ հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն առանձին վաշտային մարտավարական խմբերի, վարձկանների, հրոսակախմբերի ոչնչացման «Գյոռբագյոռ» ռազմական գործողությունը հաջողությամբ շարունակվում է։
«Այսօր մեր հրետանին, հետևակը, այլ ստորաբաժանումներն ուղղակի հրաշքներ են գործել։ Թշնամու զորքերից, վարձկաններից և մնացած թափթփուկներից Շուշի տանող ճանապարհների ձորակներում տասնյակ, եթե ոչ՝ հարյուրավոր, դիակներ են մնացել։ Առաջիկայում համապատասխան տեսանյութերը կլինեն», - ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը։

Our artillery, infantry and other subdivisions performed miracles, "Gyorbagyor" operation continues: Artsrun Hovhannisyan
06/11/2020 22:42
The fights near Shushi do not stop for over two days, Armenia’s Ministry of Defense representative Artrsun Hovhannisyan told the reporters today.
“Today and yesterday, during the past night rather intensive and hard battles were taking place in the settlements around Shushi, on a road taking to Shushi, near Shushi. If May 8, 1992 is celebrated in the Armenian history as Shushi liberation day, these  passing days will enter the Armenian history as brilliant days of defense of Shushi,” Hovhannisyan said.
He stressed that the “Gyorbagyor” military operation of elimination of enemy’s reconnaissance-subversive separate tactical groups, mercenaries continues.
“Today our artillery, infantry, other subdivisions performed miracles. Tens if not hundreds of bodies of the enemy’s troops, mercenaries and other tailings remained in the gorges of the roads taking to Shushi,” he said.