Այսօր մեր հրետանին, հետևակը, այլ ստորաբաժանումներն ուղղակի հրաշքներ են գործել. «Գյոռբագյոռ» գործողությունը հաջողությամբ շարունակվում է. Հովհաննիսյան
06/11/2020 22:14
Շուրջ երկու օր չեն դադարում մարտերը Շուշիի շրջակայքում, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Այսօր և երեկ, անցնող գիշերը բավական ինտենսիվ և ծանր մարտեր էին Շուշիի շրջակա բնակավայրերում, Շուշի տանող ճանապարհին և Շուշիի մերձակայքում։ Եթե 1992 մայիսի 8-ը հայոց պատմության մեջ նշվել է որպես Շուշիի ազատագրման օր, այս անցնող օրերը հայոց պատմության մեջ կմտնեն որպես Շուշիի պաշտպանության փայլուն օրեր», - ասաց Հովհաննիսյանը։
Նա նշեց, որ հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն առանձին վաշտային մարտավարական խմբերի, վարձկանների, հրոսակախմբերի ոչնչացման «Գյոռբագյոռ» ռազմական գործողությունը հաջողությամբ շարունակվում է։
«Այսօր մեր հրետանին, հետևակը, այլ ստորաբաժանումներն ուղղակի հրաշքներ են գործել։ Թշնամու զորքերից, վարձկաններից և մնացած թափթփուկներից Շուշի տանող ճանապարհների ձորակներում տասնյակ, եթե ոչ՝ հարյուրավոր, դիակներ են մնացել։ Առաջիկայում համապատասխան տեսանյութերը կլինեն», - ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը։

Сегодня наша артиллерия, пехота, другие подразделения совершили чудеса – Арцрун Ованнисян
На подступах к городу Шуши уже два дня не прекращаются бои, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Сегодня и вчера, минувшей ночью эти бои идут вблизи окружающих город населенных пунктов, на путях, ведущих к Шуши. Если день 8 мая 1992 года вошел в историю Армении как день освобождения Шуши, то прошедшие дни войдут в историю как дни блестящей обороны Шуши», - сказал Арцрун Ованнисян.
Он отметил, что операция «Гёрбагёр 2020» по уничтожению диверсионно-разведывательных групп противника, наемников и других банд успешно продолжается.
«Сегодня наша артиллерия, пехота, другие подразделения совершили чудеса. Войска противника, наемники и прочее отребье оставили десятки, если не сотни трупов в ущельях, на дорогах, ведущих к Шуши.В ближайшее время мы представим соответствующие видеоматериалы», - сказал Арцрун Ованнисян.