Մոսկվայում անհասկանալի են անվանել Ալիևի հուզական արձագանքը Լավրովի խոսքերին
Ռուսաստանը չի հասկանում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հուզական արձագանքը Լեռնային Ղարաբաղում օտարերկրյա վարձկանների մասին արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի խոսքերին, այս մասին ТАСС-ին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ-ի աղբյուրը:
«Ճիշտն ասած, մենք այնքան էլ լավ չենք հասկանում հարգելի Իլհամ Հեյդարովի Ալիևի զգացմունքային արձագանքը Սերգեյ Վիկտորի Լավրովի մեկնաբանությանը: Միգուցե Ադրբեջանի նախագահի օգնականները նրան ցույց են տվել ուրիշի նյութերը կամ ներկայացրել են իրենց մեկնաբանությունը», - ասել է գործակալության աղբյուրը:
Աղբյուրը հիշեցրել է նոյեմբերի 3-ին «Կոմերսանտ» թերթին տված Լավրովի հարցազրույցի ճշգրիտ մեջբերումը, որտեղ ռուսական դիվանագիտության ղեկավարը կրկին մտահոգություն է հայտնել Ղարաբաղյան հակամարտության գոտում Մերձավոր Արևելքից գրոհայինների ներկայության կապակցությամբ:

В Москве назвали непонятной эмоциональную реакцию Алиева на слова Лаврова
России непонятна эмоциональная реакция президента Азербайджана Ильхама Алиева на слова министра иностранных дел Сергея Лаврова об иностранных наёмниках в Нагорном Карабахе. Об этом заявил ТАСС источник в МИД РФ.
«Честно говоря, нам не совсем понятна эмоциональная реакция уважаемого Ильхама Гейдаровича Алиева на комментарий Сергея Викторовича Лаврова, — сказал собеседник агентства. — Может быть, помощники президента Азербайджана показали ему чей-то ещё материал, либо представили собственную интерпретацию».
Источник напомнил точную цитата из интервью Лаврова газете «Коммерсантъ» от 3 ноября, где глава российской дипломатии вновь выразил обеспокоенность в связи с присутствием боевиков с Ближнего Востока в зоне карабахского конфликта.