Փարիզի արվարձանում գտնվող դպրոցի մոտակայքում դանակով զինված տղամարդու են ձերբակալել
Փարիզի արվարձանում գտնվող Սենտ-Սեն-Դենիս դեպարտամենտի դպրոցի մոտակայքում դանակով զինված տղամարդու են ձերբակալել, այս մասին հայտնել է Ֆրանսիայի ՆԳՆ ղեկավարը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Անցյալ շաբաթ Ֆրանսիայում զինված հարձակումների շարք էր տեղի ունեցել: Հոկտեմբերի 29-ի առավոտյան անհայտ անձը դանակով հարձակվել էր մարդկանց վրա Նիսի Նոտր Դամ եկեղեցում: Երեք մարդ սպանվել էր, զոհերից մեկի կոկորդը հանցագործը կտրել էր: Նիսի եկեղեցու վրա հարձակվելուց հետո ամբողջ Ֆրանսիայում սահմանվել էր հակաահաբեկչական ծրագիր:
Մի քանի ժամ անց, Ֆրանսիայի հարավի մեկ այլ քաղաքի՝ Ավինյոնի փողոցում, հարձակվողն ատրճանակով սպառնացել էր անցորդներին, ոստիկանությունը գնդակահարել էր նրան: Ավելի ուշ Լիոնում դանակով զինված մի մարդ էր ձերբակալվել: Նա նախապատրաստում էր հարձակում:

В пригороде Парижа около школы задержали мужчину с резаком
Мужчину, вооруженного резаком, задержали в пятницу вблизи школы в департаменте Сен-Сен-Дени недалеко от Парижа, об этом рассказал глава министерства внутренних дел Франции, передает РИА Новости.
На прошлой неделе во Франции произошла череда вооруженных нападений. В четверг утром, 29 октября, неизвестный напал с ножом на людей в церкви Нотр-Дам в Ницце. Погибли три человека, при этом одной из жертв было перерезано горло. После нападения в церкви Ниццы во всей Франции введен план по противодействию терроризму Vigipirate.
Через несколько часов в другом городе на юге Франции, Авиньоне, злоумышленник на улице угрожал прохожим пистолетом и был застрелен полицией. Позже в Лионе был задержан вооруженный ножом мужчина, готовившийся совершить нападение.