Սան Սեբաստիանի քաղաքային խորհուրդը կոչ է անում կարգավորել Ղարաբաղյան հակամարտությունն Արցախի անմիջական մասնակցությամբ
06/11/2020 17:00
Բասկերի երկրի Սան Սեբաստիան քաղաքի քաղաքային խորհուրդը կոչ է անում Ղարաբաղյան հակամարտությունը կարգավորել բանակցությունների միջոցով՝ այդ գործընթացում Արցախի ներկայացուցիչների ուղիղ մասնակցությամբ, հայտնում է Իսպանիայում Հայաստանի դեսպանությունը:
«Բասկերի երկրի Սան Սեբաստիան քաղաքի քաղաքային խորհուրդն ընդունել է հայտարարություն, որով իր համերաշխությունն է հայտնում Արցախի Հանրապետությանն ու հայ ժողովրդին, կոչ է անում Ադրբեջանին դադարեցնել ռազմական ագրեսիան և վերահաստատում է, որ հակամարտության կարգավորումը պետք է լինի բանակցությունների միջոցով՝ այդ գործընթացում Արցախի ներկայացուցիչների ուղիղ մասնակցությամբ և նրա քաղաքացիների ազատ կամարտահայտության հիման վրա», - հայտնում է դեսպանությունը:

Городской совет Сан-Себастьяна призывоает урегулировать карабахский конфликт с прямым участием Арцаха
06/11/2020 16:55
Городской совет Сан-Себастьяна Страны басков выступил с призывом урегулировать карабахский конфликт за столом переговоров - с прямым участием Арцаха, сообщает посольство Армении в Испании.
«Городской совет Сан-Себастьяна принял заявление, в котором выражает свою солидарность с Арцахом и армянским народом, призывает Азербайджан прекратить военную агрессию, и подтверждает, что конфликт должен быть урегулирован за столом переговоров - при прямом участии представителей Арцаха и на основе свободного волеизъявления граждан Арцаха», - говорится в сообщении посольства.