Նախորդ տարվա 9 ամսվա կտրվածքով գյուղոլորտի աճը 0.5 տոկոսով ավելի է. Նախարարը վստահ է՝ տարին կավարտվի ավելի բարձր ցուցանիշով
06/11/2020 11:52
Ինը ամսվա կտրվածքով ունենք առնվազն 0.5 տոկոս տնտեսական ակտիվության աճ գյուղոլորտում՝ նախորդ տարվա նկատմամբ, խորհրդարանում այսօր լրագրողներին ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը։
«Վստահ եմ, որ տարին կավարտենք ավելի բարձր ցուցանիշով, որովհետև չորրորդ եռամսյակում կամփոփվեն խաղողի բերքի վիճակագրական ցուցանիշները, որոնք նախորդ տարվա նկատմամբ էապես բարձր են եղել», - ասաց նախարարը։
Թվեր չնշելով՝ նախարարը վստահեցրեց, որ 2020 թվականին կլինի բարձր տնտեսական ակտիվություն, քան նախորդ տարի։

За девять месяцев 2020 года показатель экономической активности вырос на 0.5% – Тигран Хачатрян
По итогам девяти месяцев, показатель экономической активности вырос, как минимум, на 0.5% по сравнению с прошлым годом, заявил сегодня журналистам министр экономики Армении Тигран Хачатрян в парламенте.
«Уверен, что год завершится с более высоким показателем, поскольку в четвертом квартале будут обобщены статистические данные по урожаю винограда, который по сравнению с прошлым годом выше», - сказал министр экономики.
Тигран Хачатрян не назвал цифры, однако заверил, что в 2020 году показатель экономической активности будет выше, чем в предыдущем году.