Արցախից ՀՀ տեղափոխված դպրոցականները մինչև նոյեմբերի 13-ը պետք է գրանցվեն բնակավայրին հարակից դպրոցում, ոչ դպրոցահասակ երեխաներն էլ կարող են հաճախել մանկապարտեզ
07/11/2020 14:20
Մինչև նոյեմբերի 13-ն ընկած ժամանակահատվածն  անհրաժեշտ է գրանցվել բնակավայրի հարակից դպրոցներից մեկում՝ ուսումնական գործընթացը շարունակելու նպատակով, տեղեկացնում են ՀՀ-ում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբից՝ դիմելով Արցախից ժամանակավորապես ՀՀ տեղափոխված դպրոցականներին և ծնողներին:
Նշվում է, որ 1-4-րդ դասարանների աշակերտների դասընթացները կլինեն առկա, 5-րդ դասարանից սկսած՝  կանցնեն հեռավար ուսուցման: Իսկ ոչ դպրոցահասակ երեխաները ևս կարող են արդեն իսկ հաճախել մանկապարտեզ։
«Մեր երեխաների կրթական իրավունքն իրացնելու նպատակով բոլոր ծնողներին կոչ ենք անում հաշվառել երեխաներին կրթական հաստատություններում», - նշված է հաղորդագրության մեջ։

Все переехавшие из Арцаха в Армению школьники до 13 ноября должны зарегистрироваться в школах по месту жительства
07/11/2020 14:50
В период до 13 ноября всем временно переехавшим из Арцаха в Армению школьникам необходимо зарегистрироваться в одной из ближайших школ по месту жительства для продолжения учебного процесса, сообщает оперативный штаб правительства Арцаха.
Отмечается также, что занятия для школьников 1-4 классов будут очными, а для школьников старших классов будут проходить в дистанционном режиме. Дети дошкольного возраста могут посещать детсады.
«Для реализации права наших детей на образование призываем всех родителей оформить детей в учебных заведениях», - отмечается в сообщении.