Արցախի Մարտունու շրջանում իրավիճակը մնում է լարված. քաղաքապետ
Արցախի Մարտունու շրջանում իրավիճակը մնում է լարված, ըստ Արցախի տեղեկատվական շտաբի, ասել է Մարտունու քաղաքապետ Էդիկ Ավանեսյանը՝ նշելով, որ  ողջ գիշարվա ընթացքում և առավոտյան շարունակվել են հրետակոծությունն ու հրթիռակոծությունը:
«Չնայած վտանգավոր իրավիճակին՝ պատկան մարմինները վերականգնողական աշխատանքներ են  անում, բավականին մեծ ռիսկայնությամբ, շատ դեպքում հայտնվելով թշնամու թիրախում», - տեղեկացրել է Ավանեսյանը:
Նրա խոսքով` Մարտունի քաղաքում իրականացնում են նաև մաքրման, ավերածությունների վերականգման աշխատանքներ։ Պաշտպանության բանակի և աշխարհազորայինների համատեղ ուժերով արվում է հնարավորն ու անհնարինը դրված խնդիրների հավուր պատշաճի լուծման համար:
Մարտունու քաղաքապետը հավատացնում է՝ թշնամին ստացել է համարժեք պատասխան, որը երկար կհիշի.
«Ընդհանուր առմամբ Մարտունին մնում է նույն դիրքում, որ եղել է 90-ականների ժամանակ: Մարտունին իր բնակիչներով կանգուն է, պինդ է ու գնալու ենք մինչև վերջ, իսկ մեր վերջը հաղթանակն է լինելու»:

Ситуация в Мартунинском районе Арцаха остается напряженной – мэр города
Как передает информационный штаб Арцаха, он отметил, что артиллерийские и ракетные обстрел продолжался всю ночь и утром.
«Несмотря на опасную ситуацию, соответствующие органы проводят восстановительные работы с довольно высоким риском, во многих случаях оказываясь под прицелом врага», - сказал Эдик Аванесян.
По его словам, в городе Мартуни проводятся также работы по очистке и восстановлению  разрушений. Совместными силами Армия обороны и добровольцев делается все возможное и невозможные для надлежащего решения поставленных задач.
Мэр Мартуни заверил, что противник получил адекватный ответ, который запомнится надолго.
«В целом Мартуни остается на той же позиции, что и в 90-е годы. Мартуни со своими жителями стойко держится, твёрд и пойдем до конца. А для нас конец – это победа», - сказал он.