ԶԼՄ ներկայացուցիչները ռազմական գործողությունների վայրեր և Արցախ կարող են մեկնել միայն Կառավարության տրամադրած անցաթղթով, իսկ միջազգային ԶԼՄ ներկայացուցիչները՝ ԱԳՆ-ի միջոցով
07/11/2020 14:50
Զանգվածային լրատվամիջացների ներկայացուցիչներն ու լրագրողները ռազմական գործողությունների վայրեր և Արցախ կարող են մեկնել միայն ՀՀ Կառավարության կողմից տրամադրված հատուկ անցաթղթի առկայության դեպքում, իսկ միջազգային ԶԼՄ ներկայացուցիչները բացառապես ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության միջոցով, հայտնում են Ոստիկանությունից։
Անցաթղթի բացակայության դեպքում ռազմական գործողությունների վայրեր և Արցախ մուտքն արգելվում է։
«Կոչ ենք անում բոլորին՝ պահպանել ռազմական դրության իրավական ռեժիմի կանոնները», - նշված է հայտարարության տեքստում։

Представители СМИ могут посетить Арцах и зону боевых действий только при наличии специального пропуска правительства Армении
07/11/2020 15:28
Представители средств массовой информации и журналисты могут посетить Арцах и  зону боевых действий только в случае наличия предоставленного правительством Армении специального пропуска, а представители зарубежных СМИ, исключительно путем аккредитации министерства иностранных дел Армении, сообщает полиция Армении.