Մեր համախմբված պայքարը կարող է փոխել իրավիճակը, մենք կարող ենք թշնամուն դուրս շպրտել մեր Արցախից. Արայիկ Հարությունյան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
Պատերազմական գործողությունները Հանրապետության ամբողջ ճակատով շարունակվում են: Պաշտպանության բանակը և աշխարհազորն ամուր կանգնած են Հայրենի հողի վրա, և թշնամու դեմ մեր պայքարը վարելու ենք մինչև վերջ:
Մեր համախմբված պայքարը կարող է փոխել իրավիճակը, մենք կարող ենք թշնամուն դուրս շպրտել մեր Արցախից, քանի որ պատերազմի ելքը որոշում է ժողովրդի ամուր կամքը:
Հայ ժողովուրդը դեռևս կարող է դրսևորել այդ կամքն ու վճռականությունը: Մեզնից յուրաքանչյուրը պետք է ամուր կանգնի իր դիրքերում, և դրական արդյունքը երաշխավորված կլինի:

Наша сплоченная борьба может изменить ситуацию, мы сможем выбросить врага из Арцаха – Араик Арутюнян
09/11/2020 19:23
Президент Республики Арцах АраикАрутюнян опубликовал запись на своей странице в в Facebook.
Боевые действия по всему периметру республики продолжаются. Армия обороны Арцаха и ополченцы твердо стоят на родной земле, и мы будем сражаться против врага до конца.
Наша сплоченная борьба может изменить ситуацию, и мы сможем выбросить врага из Арцаха», - написал Араик Арутюнян.
По его словам, армянский народ «еще может проявить эту волю и решимость».
«Каждый из нас должен крепко стоять на своих позициях, и положительный результат будет гарантирован. Я верю», - отметил Арутюнян.