Ստեղծված իրավիճակում առավել քան անհրաժեշտ է Ռուսաստանի Դաշնության հետ օր առաջ վերականգնել լիարժեք հարաբերությունները. Իվետա Տոնոյան
09/11/2020 14:28
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության դիրքորոշումն այն է, որ ստեղծված իրավիճակում առավել քան անհրաժեշտ է Ռուսաստանի Դաշնության հետ օր առաջ վերականգնել լիարժեք հարաբերությունները, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Իվետա Տոնոյանը։
Նա նշեց, որ Մոսկվայում ռուս քաղաքական գործիչների հետ հանդիպմանը ներկայացրել են այդ դիրքորոշումը։
«Սա եղել է մեր կուսակցության և կուսակցության նախագահի դիրքորոշումը։ Թե այլ քաղաքական ուժեր ինչ քննարկում են ծավալում՝ չեմ կարող ասել», - ասաց Իվետա Տոնոյանը։

В создавшейся ситуации необходимо как можно раньше восстановить полноценные отношения с Российской Федерацией – Ивета Тоноян
09/11/2020 14:59
Позиция партии «Процветающая Армения» состоит в том, что в создавшейся ситуации более чем необходимо как можно раньше восстановить полноценные отношения с Российской Федерацией, заявила сегодня журналистам член фракции «Процветающая Армения» в парламенте.
Она отметила, что эта позиция была представлена на встрече с российскими политическими деятелями в Москве.
«Это позиция нашей партии и председателя партии. Что касается обсуждений в других политических силах, то я не в курсе», - заявила Ивета Тоноян.