Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի 2021-ի ընդհանուր բյուջեն կկազմի ավելի քան 890 միլիոն դրամ
2021 թվականի հիմնական շեշտը դրված է Սփյուռքի գործերի հանձնակատարի գրասենյակի 3 ծրագրերի կատարման վրա՝ Հայաստան-Սփյուռք գործակցություն, սփյուռքի ներուժի ներգրավումը և հայրենադարձությունը, «ՀՀ 2021 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Երեմ Սիմոնյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ 2021 թվականի իրենց ընդհանուր բյուջեն կկազմի 890միլիոն 930 հազար 560 դրամ:
«Սփյուռքի համայնքերում աշխատանքների համար նաատեսվում է 25 միլիոն դրամից ավելի, նախատեսված է 20 գործուղում՝ 16 երկիր», - մանրամասնեց բանախոսը:

В 2021 году бюджет офиса главного комиссара по вопросам Диаспоры более 890 млн. драмов
В 2021 году основной акцент ставится на реализации трех программ офиса главного комиссара по вопросам Диаспоры – взаимодействие Армения-Диаспора, привлечение потенциала Диаспоры и репатриация, заявил сегодня заместитель руководителя офиса главного комиссара по вопросам Диаспоры Ерем Симонян в ходе обсуждения проекта закона «О государственном бюджете на 2021 год» в парламенте Армении.
Он сообщил, что в 2021 году общий бюджет офиса составит 890 млн. 930 тысяч 560 драмов.
«Для проведения работ в общинах Диаспоры предусматривается  более 25 млн. драмов, запланированы 20 командировок в 16 стран», - уточнил Ерем Симонян.