Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռանա. Արման Աբովյան
«Բարգավաճ Հայաստան»-ի մասով ստորագրությունների պահը վերջացել է, կարծում եմ ՝ «Լուսավոր Հայաստան»-ն էլ կստորագրի, ինչից հետո կհրավիրվի ԱԺ արտահերթ նիստ, ԱԺ բակում հավաքված մարդկանց և լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը:
Հարցին՝ ո՞րն է արտահերթ նիստի նպատակը, Աբովյանը հարցով պատասխանեց, թե տեղյակ չե՞ն՝ երկրում ինչ է կատարվում:
«Կառավարությունը, Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռանան: Այսօր գոյույթյուն ունի մի իրավիճակ, երբ 45 օրվա պատերազմը բերեց տոտալ խայտառակության: Մենք միայն մի բան հասկացանք, որ այս իշխանությունը ի զորու չէ հարցեր լուծել», - ասաց պատգամավորը:

Никол Пашинян должен уйти – Арман Абовян
Во фракции «Процветающая Армения» сбор подписей завершен, думаю, что фракция «Светлая Армения» также подпишет, после чего будет созвано внеочередное заседание парламента, заявил сегодня секретарь фракции «Процветающая Армения» собравшимся во дворе парламента журналистам и людям.
На вопрос, какова цель внеочередного заседания, Арман Абовян ответил: «Разве вы не в курсе, что происходит в стране?».
«Правительство, Никол Пашинян должны уйти. Сегодня создалась ситуация, когда 45-дневная война привела к тотальному позору. Мы поняли только одно, что эта власть не в состоянии решить никакие вопросы», - сказал он.