Ձեր ապաշնորհությունը որևէ մեկի վրա մի գցեք. զրո դիվանագիտություն, շարունակական կեղծիք. Զաքարիա Ծայրագույն վարդապետ Բաղումյան
Զաքարիա Ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը մեկնաբանություն է թողել իմքայլական պատգամավոր Վահագն Թադևոսյանի ֆեսբուքյան այն գրառման ներքո, ուր վերջինս նշում է, որ հայկական կողմն ընդամենը ճակատամարտ, ոչ թե պատերազմ է տանուլ տվել և հաջողել է չպարտվել: Հոգևորականը գրել է.
«Ձեր ապաշնորհությունը որևէ մեկի վրա մի գցեք. զրո դիվանագիտություն, շարունակական կեղծիք (չնայած, երբ Արցախում էինք շատ բան պարզ դարձավ: Հրաշքով փրկվեցինք, վերադարձա Մայր Աթոռ և որևէ ստատուս էլ չգրեցի, քանզի վիրտուալն ու իրականությունը շատ տարբեր էին), անիմաստ հայտարարություններ, բառերի շռայլում. ժողովուրդը հիմար չէ:
Որևէ տեղ չհաջողեցիք` ամեն անգամ Ձեր սխալները նախկինների և ուրիշների վրա գցելով: Հավաքվեք և Ձեր մեջ փնտրեք սխալները: Քեզ ճանաչելով` վստահ եմ, որ ամեն ինչ լավ հասկանում և գիտակցում ես: Ցավում եմ անկեղծորեն նաև Քեզ համար: Ինձ հետոն է ավելի մտահոգում... շատ այլ բաներ եմ տեսնում: Փառք ու պատիվ տղերքին: Աստված պահապան մեր երկրին»:

Архимандрит Закария Бахумян: Не валите вашу бездарность ни на кого – ноль дипломатии и постоянная ложь
Архимандрит Закария Бахумян оставил комментарий под записью депутата парламента от фракции «Мой шаг» Ваагна Тадевосяна в Facebook, в которой последний отмечает, что армянская сторона проиграла просто сражение, а не войну, и смогла избежать поражения.
«Не валите вашу бездарность на кого-то – ноль дипломатии, постоянная ложь (хотя, когда мы находились в Арцахе, мне многое стало ясно. Чудом спаслись, вернулся в Первопрестольный Святой Эчмиадзин и не написал даже никакого статуса, поскольку виртуальная реальность и действительность очень отличаются) бессмысленные заявления, разбазаривание слов – народ не глуп.
Вы ни в чем не достигли успеха, каждый раз перекладывали вину за свои ошибки на прежнюю власть и на других. Соберитесь, и ищите в себе ошибки! Зная тебя, уверен, что все хорошо понимаешь и осознаешь. Мне искренне жать тебя. Меня больше беспокоит то, что будет потом…я вижу очень много другого. Слава и честь нашим парням! Да хранит Господь нашу страну», - написал архимандрит Закария Бахумян.