Ասում է՝ կոնկրետ բան չկա, բայց, փաստորեն, կա կոնկրետ փաստաթուղթ, որը ստորագրում է. Մարուքյանը՝ իր ու Փաշինյանի նամակագրության մասին
10/11/2020 19:02
Մենք ունենք ստորագրված պայմանագիր, որը, մեր կարծիքով, խայտառակ փաստաթուղթ է, Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
Նրա խոսքով՝ որևէ մեկը չէր կարող սպասել, որ ժողովրդին 40 օր կասեն, որ դուք հաղթում եք, իսկ վերջում կասեն՝ պարտվել եք:
Մարուքյանը նաև պատմեց.
«Գիտեինք, որ տարածքային լուրջ կորուստներ ունեինք, բայց ասում էին՝ հաղթում ենք, զոհերի իրական թիվը չէր ներկայացվում: Մենք պահանջում էինք, որ անվտանգության նիստ լինի, հետո 2 խմբակցությունով հանդիպում էինք պահանջում: Վարչապետն ինձ նամակ է գրում, ասում է, որ վիճակը կայուն չի, որ կայունանա, կկազմակերպվի, կհանդիպենք, կխոսենք: Ես պատասխան եմ գրում, որ եթե կայուն լիներ, հանդիպում չէինք կազմակերպի: Այդ հանդիպումը տեղի չի ունենում, և մի քանի ժամ անց, ստորագրվում է այդ փաստաթուղթը: Ասում է՝ կոնկրետ բան չկա, բայց, փաստորեն, կա կոնկրետ փաստաթուղթ, որը ստորագրվում է: Ժողովուրդ ջան, չկարծեք՝ ձեզ խաբել են, մեզ՝ ոչ: Բոլորին խաբել են»:

Никол Пашинян сказал мне, что ничего конкретного нет, но фактически оказалось, что был конкретный документ, который он подписал – Эдмон Марукян
10/11/2020 19:33
У нас есть подписанное соглашение, которое, по нашему мнению, является позорным документом, заявил сегодня в прямом эфире на своей странице в Facebook руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
По его словам, никто не мог ожидать, что 40 дней подряд народу могут говорить, что он побеждает, в конце заявить – вы понесли поражение.
Он также рассказал:
«Вы знаете, что у нас есть серьезные территориальные потери, но они говорили всем – мы побеждаем, не сообщали реальное число погибших. Мы требовали, чтобы было проведено заседание Совета безопасности, потом вместе с фракцией «Процветающая Армения» требовали встречи. Премьер-министр написал мне письмо, сказал, что ситуация нестабильная, когда стабилизируется, организуем, встретимся и поговорим. Я написал в ответ, что если бы ситуация была стабильной, мы бы не требовали проведения встречи. Это встреча так и не состоялась, и спустя несколько часов был подписан документ. Он сказал мне, что ничего конкретного нет, но фактически оказалось, что был конкретный документ, который он подписал. Дорогой народ, не думайте, что он обманул только вас, а нас нет. Они всех обманули!».