Ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններում հակառակորդը հասցնում է հրթիռահրետանային հարվածներ, զանգվածաբար կիրառում է հարավածային ԱԹՍ-ներ. ՊԲ
10/11/2020 01:10
Ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններում հակառակորդը հասցնում է հրթիռահրետանային հարվածներ և զանգվածաբար կիրառում հարավածային անօդաչու թռչող սարքեր՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակավայրերը, քաղաքացիական ենթակառուցվածքները և անգամ քաղաքացիական մարդատար ավտոմքենաները, հայտնում են ՊԲ-ից:
Ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով թշնամական ուժերը կիրառում են հրետանի՝ նախապատրաստելով գրոհ զարգացնել Մարտունի-Կարմիր շուկա ուղղություններով:
ՊԲ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրավիճակին՝ համապատասխան քայլեր ձեռնարկելով իրադրության հետագա զարգացումը վերահսկողության տակ պահելու համար:

ВС Азербайджана массово применяют ударные беспилотники, удары наносятся по гражданской инфраструктуре и автомобилям
10/11/2020 01:15
По всем основным направлениям зоны карабахского конфликта ВС Азербайджана наносит ракетно-артиллерийские удары и массово применяет ударные беспилотники, нанося удары также по населенным пунктам, гражданским инфраструктурам, гражданским автомобилям. Об этом сообщает Минобороны Нагорного Карабаха.
По всей передовой линии ВС Азербайджана применяют артиллерию, готовясь к наступлению в направлении населенных пунктов Мартуни-Красный Базар.
Подразделения Армии обороны НКР предпринимают соответствующие шаги для удерживания ситуации под контролем.