Հնարավոր է իրավիճակի փոփոխություն, դրա համար անհրաժեշտ են համարժեք քայլեր. Արա Հակոբյանը՝ վարչապետի հրաժարականի մասին
12/11/2020 01:26
Մենք տեսնում ենք, որ հնարավոր է իրավիճակի փոփոխություն, դրա համար անհրաժեշտ են համարժեք քայլեր, ասուլիսի ժամանակ ասաց «Ազգային օրակարգ» կուսակցության վարչության անդամ Արա Հակոբյանը:
Նրա խոսքով՝ դրա համար կա անհրաժեշտ նախապայման՝ իշխանությունն ու գործող վարչապետը պետք է հրաժարական տան:
«Առանց այդ նախապայմանի հնարավոր չէ փոփոխություն մտցնել մեզ համար բախտորոշ իրավիճակում: Բայց գործող վարչախումբը փորձ է անում հանրությունը բաժանել մասերի ու վախի միջավայր ու մթնոլոտ ստեղծել Հայաստանում», - ասաց Հակոբյանը:
Նա ընդգծեց, որ ՀՀ-ն և ԱՀ-ն ունենալու են տարածքային, ինքնիշխանության, բարոյական, մարդկային անդառնալի կորուստներ:

Изменение ситуации возможно, для этого нужны равноценные шаги – Ара Акопян об отставке премьер-министра
12/11/2020 02:03
Мы видим, что изменение ситуации возможно, для этого необходимы равнозначные шаги, заявил сегодня на пресс-конференции член правления партии «Национальная повестка» Ара Акопян.
По его словам, для этого есть необходимое предусловие – власть и действующий премьер-министр должны подать в отставку.
«Без этого предусловия невозможно внести изменение в судьбоносную для нас ситуацию. Но действующий режим пытается внести раскол в общество и создать в Армении атмосферу страха», - сказал Акопян.
Он подчеркнул, что Армения и Республика Арцах будут иметь необратимые территориальные, нравственные, людские потери, а также потерю суверенитета.