Հադրութցիները Հադրութի պահանջի մասին նամակ հանձնեցին ՌԴ դեսպանատուն
ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանատան մոտից ակցիա իրականացրած հադրութցիները շարժվեցին Ռուսաստանի դեսպանատուն, իրենց պահանջը նամակի տեսքով փախանցեցին դեսպանատան ներկայացուցչին:
Հիշեցնենք՝ նրանք Հադրուն են պահանջում՝ ասելով, որ եթե Ակնան տալիս են Ադրբեջանին, թող բանակցեն, որ Հադրութը մերը լինի:
«Մենք հադրութցի ենք, հադրութցիները հայեր են, արցախցի են, չենք կարող ուրիշ կազմում լինել: Խնդրում ենք մեր կողքին կանգնել, ընդամենը արդարություն ենք ուզում», - բարձրաձայնեցին ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան մոտ, որից հետո ուղևորվեցին ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատուն:

Гадрутцы передали письмо-требование в посольство России в Армении
После акции протеста у посольства Франции в Армении жители Гадрута направились к посольству России в Армении, чтобы передать свое письмо-требование в посольство.
Напомним, что потерявшие родину жители Гадрута не согласны с передачей города под контроль Азербайджана.
«Мы гадрутцы, гадрутцы – армяне, арцахцы, мы не можем находиться в составе другого государства. Просим поддержать нас, мы просто хотим справедливости», - заявили они у посольства РФ в Армении, после чего передали письмо представителю посольства.