Ազգը անուն առ անուն պետք է իմանա այն պատգամավորներին, ովքեր ստորագրել են այս խայտառակ որոշման տակ. Իվետա Տոնոյան
12/11/2020 12:48
«Իմ քայլը» խմբակցությունը, որը մի քանի օր շարունակ պատսպարված էր տարատեսակ գրասենյակներում, նկուղներում, ապաստարաններում, ուշ երեկոյան հանդես է գալիս մի հայտարարությամբ, որտեղ ընդունում է Արցախը հանձնելու պատասխանատվությունը, մինչդեռ մինչև երեկ մենք հույս էինք հայտնում, որ խմբակցությունը տեղյակ չի եղել ստորագրված խայտառակ համաձայնագրից, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը:
«Սակայն «Իմ քայլը» խմբակցության այն անդամները, ովքեր համարձակություն կունենան հայտարարելու, որ իրենք ստորագրում են նախօրեին տարածված հայտարարության տակ, հավասարապես կիսում են պատասխանատվությունը ստորագրված դավաճանական հայտարարության և որոշման մասով», -ասաց Իվետա Տոնոյանը։
Պատգամավորն ունի տեղեկատվություն և փաստերը ձեռքին են, որ «Իմ քայլը» խմբակցության մի քանի պատգամավոր արդեն իսկ նշում են, որ կա՛մ տեղյակ չեն եղել խմբակցության անունից տարածվող հայտարարության տեքստից, կա՛մ տեղյակ են հայտարարության առաջին հատվածին։
Տոնոյանը «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներից ակնկալում է, որպեսզի անվանական հայտարարեն, թե ով է ստորագրել նախօրեին տարածված հաղորդագրության տակ։
«Ազգը անուն առ անուն պետք է իմանա բոլոր այն մարդկանց, ովքեր ստորագրել են այս խայտառակ որոշման տակ», - ասաց Իվետա Տոնոյանը։

Народ должен знать поименно всех подписавшихся под этим решением депутатов фракции «Мой шаг» – Ивета Тоноян
12/11/2020 13:44
Фракция «Мой шаг», которая уже несколько дней скрывается в различных офисах, подвалах и укрытиях, поздно вечером выступила с заявлением, в котором взяла на себя ответственность за сдачу Арцаха, в то время как до вчерашнего дня мы надеялись, что фракция не была в курсе подписанного позорного соглашения о капитуляции. Об этом заявила сегодня на пресс-конференции член фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян.
«Однако те члены фракции «Мой шаг», у которых есть смелость заявить, что они подписываются под распространенным вчера заявлением, в равной степени разделяют ответственность за подписанное предательское заявление и это решения», - сказала Ивета Тоноян.
Депутат отметила, что есть факты и сведения, что несколько депутатов фракции «Мой шаг» уже сообщили, что или не знали о распространенном заявлении от имени фракции, или знали только о первой части этого заявления.
Ивета Тоноян ожидает, что депутаты фракции «Мой шаг» поименно объявят, кто из них подписался под распространенным вчера заявлением.
«Народ должен знать поименно всех тех людей, которые подписались под этим позорным решением», - сказала Ивета Тоноян.