Ճնշումներով, բռնաճնշումներով, ԱԱԾ-ներով մեզ չեք վախեցնի. ՀՅԴ անդամ
Եթե վստահ եք ձեր գործողություններում, բունկերներում չէիք թաքնվի, ընդդիմության հրավիրած մամուլի ասուլինին, դիմելով իշխանություններին, ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Լիլիթ Գալստյանը։
«Դուք բարոյականություն, արժանապատվություն, համարձակություն չունեք դուրս գալու և ժողովրդի երեսին ասելու, թե ինչպես վաճառվեցին մեր քաղաքական երազանքները, երկրի հեռանկարն ու երկրի ապագան», - ասաց Լիլիթ Գալստյանը։
Նրա խոսքով՝ իրենց քաղաքական ճնշումներով չեն կարող վախեցնել:
«Մենք բոլորս քաղաքական բանտարկյալ ենք։ Եթե հայրենիքի համար պայքարը քրեական հետապնդելու գործ է, ապա բոլորս մեկ մարդու պես պայքարելու ենք։ Ճնշումներով, բռնաճնշումներով, ԱԱԾ-ներով մեզ չեք վախեցնի», - ընդգծեց նա:

Репрессиями, насилием и СНБ нас не запугать – Лилит Галстян
Если бы вы были уверены в ваших действиях, то не скрывались бы в бункерах, заявила сегодня на пресс-конференции представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Лилит Гаспарян, обратившись к властям.
«У вас нет ни морали, ни достоинства, ни мужества, чтобы выйти и посмотреть в глаза народу и сказать, как продали нашу политическую мечту, перспективы и будущее страны», - сказала Лилит Галстян.
По ее словам, их нельзя запугать политическими репрессиями.
«Мы все политзаключенные. Если борьба за родину – это уголовное преступление, то мы все как один будем бороться. Репрессиями, насилием и СНБ нас не запугать», - сказала она.