Ռուսաստանը Մի-8 և Մի-24 ուղղաթիռներ կկիրառի Ղարաբաղում խաղաղապահ գործողություններում
Ռուս զինվորականները Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում խաղաղապահ գործողության շրջանակում օգտագործելու են Մի-8 և Մի-24 ուղղաթիռներ: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով ՌԴ ՊՆ-ին:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Ան-124 ինքնաթիռը Ռուսաստանի օդատիեզերական ուժերի ութ ուղղաթիռ է հասցրել Երևանի օդանավակայան:
«Ուղղաթիռները ներգրավված կլինեն խաղաղապահ գործողություններին՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի և ռազմական գործողությունների վերահսկման գոտիների օդային դիտարկում իրականացնելու համար», - ասել են Պաշտպանության նախարարությունում:
Ուղղաթիռների օգնությամբ խաղաղապահ զորախմբի նյութատեխնիկական միջողները և անձնակազմը առաքվում է դժվարամատչելի տարածքներ:

Россия задействует вертолёты в миротворческой операции в Карабахе
Российские военные задействуют вертолёты Ми-8 и Ми-24 в рамках миротворческой операции в зоне нагорнокарабахского конфликта.
Об этом информирует РИА Новости со ссылкой на Минобороны России.
В сообщении говорится, что самолёты Ан-124 доставили на аэродром в Ереване восемь вертолётов ВКС России.
«Вертолёты будут задействованы в проведении миротворческой операции для осуществления воздушного мониторинга районов контроля прекращения огня и военных действий в зоне нагорнокарабахского конфликта», — заявили в оборонном ведомстве.
Также с помощью вертолётов в труднодоступные районы будут доставлены материально-техническое имущество и личный состав миротворческого контингента.