Մեր քաղաքական իշխանությունը մեզ հայրենազրկում պարտադրեց. Լիլիթ Գալստյան
Արցախում սև գործը կատարած քաղաքական իշխանությունը որոշել է նաև Հայաստանում որդեգրել ռեպրեսիաների, քաղաքական բռնաճնշումների, քաղաքականություն՝ փորձելով լռեցնել մեզ, փորձելով հայ ժողովրդի ցասումը, վիրավորանքը բռնության գործիքներով լռեցնել, ընդդիմության հրավիրած մամուլի ասուլիսն հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ անդամ Լիլիթ Գալստյանը։
«Իհարկե՛, մեզ լռեցնել չի հաջողվի, որովհետև մենք՝ ոչ միայն 17 կուսակցություններս, որոնք նախաձեռնել ենք հանրահավաքները, բողոքի ալիքը պետք է ղեկավարենք, որովհետև մեզ հետ է հայ ժողովուրդը, որովհետև չենք պատրաստվում ընդունել մեզ նետված անարժանապատվության այս սև ձեռնոցը», - ասաց Լիլիթ Գալստյանը։
Նրա խոսքով՝ գործ ունեն կապիտուլայցիա իրականացրած մի քաղաքական իշխանության հետ, որը քաղաքական պատասխանատվություն չի կրում։

Политическая власть принудила нас к потере Родины – Лилит Галстян
Политическая власть, сделавшая свое черное дело в Арцахе, решила перейти к репрессиям и политическим преследованиям также в Армении, пытаясь путем насилия заставить нас замолчать, подавить гнев и возмущение армянского народа, заявила сегодня на пресс-конференции представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Лилит Гаспарян.
«Конечно, не удастся закрыть нам рот, поскольку  мы – это не только 17 партий, которые  инициировали митинги и должны возглавить волну недовольства, поскольку с нами армянский народ, поскольку мы не собираемся принять брошенную нам эту перчатку недостоинства», - сказала Лилит Галстян.
По ее словам, «мы имеем дело с политической властью, которая пошла на капитуляцию и отказывается нести ответственность».