ՔՊ կուսակցության գրասենյակում զինվորական համազգեստ և զենք է բաժանվել օլիգարխների անվտանգության աշխատակիցներին՝ ընդդիմության միջոցառումներում սադրելու համար. Տոնոյան
12/11/2020 12:54
Մենք ունենք հստակ տեղեկություններ, որ 17 կուսակցությունների կողմից նախատեսված գործողությունների ընթացքում սադրումներ հրահրելու, խժդժություններ առաջացնելու հստակ հանձնարարական է իջեցված իշխանությունների կողմից, ընդդիմադիր կուսակցությունների հրավիրած մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը։
««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակում գիշերվա ընթացքում զինվորական համազգեստ և զենք է բաժանվել իշխանության սիրելի օլիգարխների անվտանգության աշխատակիցներին և «Իմ քայլը» խմբակցության մի քանի համակիրների, որպեսզի կոնկրետ սադրիչ գործողություններ իրականացնեն մեր կողմից ձեռնարկվելիք միջոցառումների ընթացքում», - հայտարարեց Իվետա Տոնոյանը։

В офисе партии «Гражданский договор» сотрудникам охраны любимых олигархов роздали военную форму и оружие для организации провокаций во время мероприятия оппозиции
12/11/2020 13:25
У нас есть достоверные сведения о том, что власти отдали четкое поручение спровоцировать во время предусмотренных 17 партиями действий, столкновения и провокации, заявила сегодня на созванной оппозиционными партиями пресс-конференции член фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян.
«В офисе партии «Гражданский договор» в течение ночи раздавали военную форму и оружие сотрудникам охраны любимых олигархов власти, чтобы во время запланированного нами мероприятия осуществлялись конкретные провокационные действия», - заявила Ивета Тоноян.