Այսօրվանից Ստեփանակերտ կուղևորվեն մարդատար ավտոբուսներ, որոնք Արցախ կտեղափոխեն ՀՀ-ում ապաստանած քաղաքացիներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքում գրել է, որ հանդիպել է Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի հետ։
«Այսօր ընդունել եմ Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին, ով կամավորական ջոկատի կազմում հերթապահություն էր իրականացնում Արցախի պաշտպանական դիրքերում:
Քննարկել ենք ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով մայրաքաղաք Ստեփանակերտում եղած ավերածությունների շուտափույթ վերականգնման-վերակառուցման աշխատանքների կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր: Պարոն Մարությանը պատրաստակամություն է հայտնել, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր բաժին կարևոր մասնակցությունը կունենա, և շատ շուտով Ստեփանակերտ կգործուղվեն կոմունալ ծառայությունների ուղղությամբ մասնագիտացված խմբեր:
Իսկ նոյեմբերի 13-ից կանոնավոր կերպով ամեն օր անվճար հիմունքներով Երևանի քաղաքապետարանի հարակից տարածքից Ստեփանակերտ կուղևորվեն մարդատար ավտոբուսներ, որոնք Արցախ կտեղափոխեն բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր պատերազմի պատճառով ստիպված ապաստանել էին Երևանում կամ ՀՀ մարզերում», - գրել է Արցախի նախագահը։

Artsakh president: Passenger buses to head from Yerevan to Stepanakert every day to transport Artsakh residents back
Artsakh president Arayik Harutyunyan met with Yerevan mayor Hayk Marutyan.
He informed about it on Facebook.
“We have discussed issues on urgent recovery-restoration works of the destructions in Stepanakert as a result of Azerbaijan’s aggression,” he wrote, adding that Yerevan mayor expressed readiness to participate in the works. He said very soon specialized groups will be sent to Stepanakert.
“From November 13 passenger buses will head from the territory near Yerevan Municipality every day to Stepanakert free of charge. They will transport all the citizens who were forced to find asylum in Yerevan or Armenian provinces because of war,” he wrote.