Այսօրվանից Ստեփանակերտ կուղևորվեն մարդատար ավտոբուսներ, որոնք Արցախ կտեղափոխեն ՀՀ-ում ապաստանած քաղաքացիներին
13/11/2020 13:06
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքում գրել է, որ հանդիպել է Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի հետ։
«Այսօր ընդունել եմ Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին, ով կամավորական ջոկատի կազմում հերթապահություն էր իրականացնում Արցախի պաշտպանական դիրքերում:
Քննարկել ենք ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով մայրաքաղաք Ստեփանակերտում եղած ավերածությունների շուտափույթ վերականգնման-վերակառուցման աշխատանքների կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր: Պարոն Մարությանը պատրաստակամություն է հայտնել, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր բաժին կարևոր մասնակցությունը կունենա, և շատ շուտով Ստեփանակերտ կգործուղվեն կոմունալ ծառայությունների ուղղությամբ մասնագիտացված խմբեր:
Իսկ նոյեմբերի 13-ից կանոնավոր կերպով ամեն օր անվճար հիմունքներով Երևանի քաղաքապետարանի հարակից տարածքից Ստեփանակերտ կուղևորվեն մարդատար ավտոբուսներ, որոնք Արցախ կտեղափոխեն բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր պատերազմի պատճառով ստիպված ապաստանել էին Երևանում կամ ՀՀ մարզերում», - գրել է Արցախի նախագահը։

С сегодняшнего дня из Еревана в Степанакерт начнут курсировать бесплатные автобусы для граждан Арцаха
13/11/2020 14:31
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял сегодня мэра Еревана Айка Марутяна.
«Сегодня я принял мэра Еревана Айка Марутяна, который в составе добровольческого отряда нес дежурство на позициях обороны Арцаха.
Обсудили вопросы, касающиеся организации работ по скорейшему восстановлению-реконструкции разрушений в Степанакерте в результате агрессии Азербайджана. Господин Марутян заявил о готовности участия мэрии Еревана и вскоре в Степанакерт будут командированы специализированные группы в сфере коммунальных услуг.
С 13 ноября на регулярной основе с прилегающей к мэрии Еревана площади будут курсировать бесплатные автобусы из Еревана в Степанакерт, которые перевезут в Арцах всех граждан, которые вынуждены были из-за войны переехать в Ереван или в области Армении», - написал Араик Арутюнян на своей странице в Facebook.