Փոխանակ հակաօդային պաշտպանություն ձեռք բերեին, PR էին հավաքում զինվորների մայրերի մոտ, թե զինվորը 4 տեսակ աղցան, սուրճ և պաղպաղակ է ուտում. Տարոն Տոնոյան
13/11/2020 18:22
Փոխանակ հակաօդային պաշտպանություն ձեռք բերեին, PR էին հավաքում զինվորների մայրերի մոտ, թե տեսեք 4 տեսակ աղցան, սուրճ և պաղպաղակ են ուտում զինվոները, հանրահավաքում ասաց բժիշկ, ազատամարտիկ Տարոն Տոնոյանը:
«Շոումեններ են սրանք: Նիկոլի գնալը ժամանակի խնդիր է, թող համարի, որ իր կյանքի ամենամեծ բարձունքը ոչ թե այն փշալարն էր, որ անցավ… Ես ակնկալում էի, որ պատերազմի ժամանակ իր ֆեյսբուքյան էջի լուսանկարը պիտի փոխի ու Բետադինով թրջած իր ձեռքի ու քայլող բոթսաների փոխարեն զինվորի նկար դնի, ով կռվեց մինչև վերջ հայրենիքի համար: Բայց փշալարերի վրայով անցնելն իր կյանքի ամենամեծ հերոսությունն ու գագաթնակետն էր», - նշեց նա:

Вместо того, чтобы закупать средства ПВО, они занимались PR, набирали очки перед матерями военнослужащих, что кормят их салатами, кофе и мороженым – Тарон Тоноян
13/11/2020 19:20
Вместо того, чтобы закупать средства противовоздушной обороны, вы занимались PR, набирали очки перед матерями военнослужащих, типа смотрите какое питание мы обеспечили – салаты, кофе и мороженое, заявил сегодня в ходе митинга на площади Свободы в Ереване врач, участник войны Тарон Тоноян.
«Они просто шоумены. Уход Никола – вопрос времени. Пусть считает, что пиком его жизни была не та колючая проволока, через которую он хотел перейти…
Я ждал, что во время войны он сменит фото на своей странице в Facebook, промокшую в Бетадине свою повязку на руке и шагающие ботасы на фотографию солдата, который до конца сражался за защиту Родины. Но самым большим пиком и геройством его жизни стало то, что перешагнул через колючую проволоку», - отметил он.