Պարտության սիմվոլը պետք է հեռանա. Էդմոն Մարուքյան
ԼՀԿ կառավարման խորհուրդը քննարկումների արդյունքում պատրաստել է ճանապարհային քարտեզ՝ ինչպես կարող ենք երկիրը հանել այս բարդ իրավիճակից, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«44 օր հայ ազգը, համախմբված ձևով պատերազմի մեջ է եղել: 44 օր անց մեզ ներկայացվել է մի խայտառակ փաստաթուղթ: Այն կա: Մենք փորձել ենք ԱԺ-ում արտահերթ նիստ գումարել, «Իմ քայլը» չի ներկայացել», - իրավիճակը հիշեցրեց պատգամավորը:
Մարուքյանը շեշտեց՝ եռակողմ փաստաթուղթը շատ վատն է, կարող էր շատ ավելի վատը լինել, սակայն մեզ սթափվել է պետք:
«Պարտության սիմվոլը պետք է հեռանա, այլապես լինելու են բախումներ և անդառնալի հետևանքներ: Ընդհուպ կարող ենք Հայաստանը կորցնել: Ինչ վերաբերում է պատերազմին, ապա հենց սկզբից պարզ է եղել, որ պարտվելու ենք», - ասաց խորհրդարանականը:

Символ поражения должен уйти – Эдмон Марукян
Политсовет партии «Светлая Армения» по итогам обсуждений подготовил дорожную карту возможного вывода страны из этой сложной ситуации, заявил сегодня руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян в прямом эфире на своей странице в Facebook.
«44 дня армянский народ сплоченным образом находился в войне. Через 44 дня нам представили позорный документ. Мы пытались созвать внеочередное заседание парламента, но фракция «Мой шаг» не явилась», - заявил депутат.
Эдмон Марукян отметил, что трехсторонний документ очень плохой, мог быть намного хуже, однако нам нужно протрезвиться.
«Символ поражения должен уйти, в противном случае будут столкновения и необратимые последствия. Мы можем потерять Армению. Что касается войны, то с самого начала было ясно, что мы потерпим поражение», - сказал депутат.