«Արցախը թշնամուն հանձնելու խայտառակ համաձայնագրից հետո դավաճան Փաշինյանն անցնում է տոտալ քաղաքական ռեպրեսիաների». «Հայրենիք» կուսակցությունը՝ Վանեցյանի ու ծնողների բնակարաններում խուզարկության մասին
Քիչ առաջ իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչները ներխուժեցին ինչպես Արթուր Վանեցյանի, այնպես էլ՝ նրա ծնողների բնակարաններ, ապօրինի հարուցված քրեական գործով խուզարկություն իրականացնելու նպատակով, հայտնում են «Հայրենիք» կուսակցությունից:
«Արցախը թշնամուն հանձնելու խայտառակ համաձայնագրի կնքումից հետո դավաճան Փաշինյանն անցնում է տոտալ քաղաքական ռեպրեսիաների՝ հույս ունենալով ամեն գնով պահպանել իր «իշխանական աթոռը»: Արցախի փրկությանը միտված մեր օրինական գործունեությունը որևէ քաղաքական հալածանք չի կանգնացնելու: Դավաճանը հեռացվելու է», - ասված է կուսակցության հայտարարության մեջ:

«После заключения позорного документа о сдаче Арцаха врагу предатель Пашинян перешел к тотальным политическим репрессиям» – партия «Родина» об обысках в квартирах Ванецяна и его родителей
Немногим ранее представители правоохранительной системы вторглись как в квартиру Артура Ванецяна, так и в квартиру его родителей для проведения обыска в рамках незаконно возбужденного уголовного дела, сообщает партия «Родина».
«После заключения позорного документа о сдаче Арцаха врагу предатель Пашинян перешел к тотальным политическим репрессиям, надеясь любой ценой удержать свое «кресло власти». Никакие преследования не остановят наши законные действия, направленные на спасение Арцаха. Предатель будет отстранен от власти», - говорится в заявлении партии.