Ալիևը վարչապետին ասել էր, թե Շուշին տուր, անմիջապես պատերազմը կանգնեցնեմ. Արթուր Ղազինյան
Այս պետական դավաճանության մեջ ինքնախոստովանական ցուցմունքի հեղինակը Հայաստանի վարչապետն է, ով 44 օր ստի ու կեղծիքի միջոցով սնեց մեր միամիտ ու դյուրահավատ ժողովրդին:
Հոկտեմբերի 29-ին իմ էջում կատարեցի գրառում, որը մեկ ժամ հետո հեռացրեցի, քանի որ այդ ժամանակ չէր կարելի դա երկար պահել հասանելի:
Գրառման հասցեատերը գլխավոր ֆեյքապետն էր, իսկ նպատակը՝ ցույց տալ իրեն, որ ես տեղյակ եմ քո՝ Շուշին հանձնելու դավադիր ծրագրերին:
Ալիևը վարչապետին ասել էր, թե Շուշին տուր, անմիջապես պատերազմը կանգնեցնեմ, դե իսկ մեր «դուխովը» վախեցել էր այդ պայմանավորվածության մասին տեղյակ պահել Շուշիի համար կյանքի ու մահվան կռիվ տվող կամավորներին:
Քանի՞ հերոսներ անմահացան վարչապետի ու նրա հանցակիցների կողմից դավադրաբար հանձնած Շուշիի համար մարտերում...
Ես ձեր տունն ու տեղը...
Հ.Գ. Կից ներկայացնում եմ իմ գրառման սքրինը, որը մինչ այժմ փակ է բոլորի համար», - գրել է Արթուր Ղազինյանը։

Алиев сказал премьер-министру: сдай Шуши и я немедленно остановлю войну – Артур Казинян
Автором этого самопризнательного показания является премьер-министр Армении, который 44 дня кормил наивный и легковерный народ ложью и фейками кормил.
29 сентября я опубликовал пост на своей странице, который удалил через час, поскольку тогда нельзя было оставлять долгое время в открытом доступе.
Адресатом поста был главный хозяин фейков, а цель состояла в том, чтобы показать ему – я в курсе твоей заговорщической программы сдачи Шуши.
Алиев сказал премьер-министру: сдай Шуши и я сразу оставляю войну, ну а наш «с духом» испугался сообщить об этой договоренности сражавшимся не на жизнь, а на смерть за город Шуши добровольцам.
Сколько героев стали бессмертными в боях за город Шуши, предательски сданный премьер-министром и его соучастниками …