Նույնիսկ ամբողջ ընդդիմադիր քաղաքական վերնախավի ձերբակալմամբ հնարավոր չէ մոռացության մատնել հայրենիքի նկատմամբ դավաճանությունը. Չի՛ ներվելու. «Հայրենիք»
14/11/2020 18:17
Երկիրը թուրքին հանձնած դավաճանական վարչախմբի հրամանով Արթուր Վանեցյանը հրավիրվել է ԱԱԾ և ձերբակալվել է, հայտնում են «Հայրենիք» կուսակցությունից։
«Ընդդիմադիր քաղաքական առաջնորդների նկատմամբ իրականացվող այս ռեպրեսիվ թատրոնը, մի կողմից, նպատակ ունի կանգնեցնել  սկսված ժողովրդական ընդվզումը, իսկ մյուս կողմից՝ շեղել հանրության ուշադրությունը Նիկոլ Փաշինյանի ձեռքով ստորագրված՝ Արցախը թշնամուն հանձնելու մասին հայտարարությունից:
Նույնիսկ ամբողջ ընդդիմադիր քաղաքական վերնախավի ձերբակալմամբ հնարավոր չէ մոռացության մատնել հայրենիքի նկատմամբ իրականացված դավաճանությունը: Չի՛ ներվելու», - ասված է կուսակցության տարածած հաղորդագրությունում։

Преступление против Родины невозможно предать забвению даже задержанием всей оппозиционной политической элиты – партия «Родина»
14/11/2020 19:01
По приказу сдавшего Родину туркам предательского режима, председатель партии «Родина» Артур Ванецян вызван в Службу национальной безопасности и задержан, сообщает партия «Родина».
«Осуществляемый против оппозиционных политических лидеров этот репрессивный театр, с одной стороны, преследует цель остановить поднявшуюся волну народного возмущения, а с другой стороны – отвлечь внимание общества от подписанного рукой Никола Пашиняна заявления о сдаче Арцаха врагу.
Совершенное против Родины преступление невозможно предать забвению даже задержанием все оппозиционной политической элиты. Не будет прощено», - говорится в распространенном партией «Родина» заявлении.