Փաշինյանը ցանկանում է հանդիպել ԱԺ ուժերի հետ. ԲՀԿ-ն առաջարկում է հանդիպումը բացառապես Փաշինյանի անցնցում հրաժարականի օրակարգով
16/11/2020 13:29
Այսօր Նիկոլ Փաշինյանն առաջարկել է խորհրդարանում հանդիպում խորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ: Առնվազն զարմանալի է, որ Նիկոլ Փաշինյանը միայն այսօր՝ կապիտուլացիոն փաստաթուղթը ստորագրելուց ու Արցախը հանձնելուց հետո է հիշում երկրի քաղաքական ուժերին, տեղեկացնում է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը:
« «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություններն այս ընթացքում քանիցս հրապարակավ պաշտոնապես դիմել են Նիկոլ Փաշինյանին՝ առաջարկելով օր առաջ կազմակերպել հանդիպում քաղաքական ուժերի հետ, ինչը, գուցեև, հնարավորություն տար մեղմացնելու արհավիրքը, նվազեցնելու զոհերը և տարածքային կորուստները: Նիկոլ Փաշինյանը մեր բոլոր հրապարակային կոչերն ու իրեն ուղղված հանդիպման առաջարկը մերժել է:
Այսօր «Բարգավաճ Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցությունը հայտարարում է. Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումը կարող է կայանալ միմիայն և բացառապես մեկ օրակարգով՝ իր անցնցում հրաժարականի օրակարգով», - ասված է ԲՀԿ հաղորդագրության մեջ:

«Процветающая Армения: Никол Пашинян предлагает встретиться с политическими силами Армении – встреча может состояться только вокруг повестки его отставки
Премьер-министр Армении Никол Пашинян предложил провести в парламенте встречу с политическими силами Армении. Как минимум удивительно, что Никол Пашинян вспоминает о политических силах страны только сейчас, после подписания документа о капитуляции и сдаче Арцаха, говорится в заявлении партии «Процветающая Армения».
«Фракции «Процветающая Армения» и «Светлая Армения» в течение этого периода не раз официально и публично обращались к Николу Пашиняну, предлагая организовать встречу с политическими силами, которая, возможно, позволила бы смягчить бедствие, сократить количество жертв и территориальные потери.
Сегодня фракция «Процветающая Армения» заявляет, что встреча с Николом Пашиняном может состояться только и исключительно вокруг одной повестки – его отставки без потрясений», - говорится в заявлении партии «Процветающая Армения.