Արթուր Վանեցյանը չի կալանավորվի, նա ազատության մեջ է
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մարինե Մելքոնյանի կողմից կայացված որոշմամբ՝ մերժվեց Արթուր Վանեցյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին վարույթն իրականացնող մարմնի միջնորդությունը։
«Դատարանը հաստատել է, որ առկա չէ հիմնավոր կասկած, թե Արթուր Վանեցյանն առնչություն ունի իրեն վերագրվող արարքներին։
Հայրենի դատարանները հետևողականորեն ի ցույց են դնում իրենց վճռականությունը ղեկավարվել միայն օրենքով, չկատարել իշխանության պատվերը, մասնակից չլինել քաղաքական հետապնդումներին», - ասված է Վանեցյանի փաստաբանների հայտարարության մեջ։

Yerevan court of general jurisdiction chaired by judge Marine Melkonyan denied the petition to select arrest as pre-trial measure for Homeland party leader Artur Vanetsyan.
“The court confirmed there is no reasonable doubt that Artur Vanetsyan has any relation to the wrongdoing ascribed to him,” Vanetsyan’s lawyers said in a statement.
“The Armenian courts consistently show their determination to be guided only by law, not implement authorities’ order and not be participants of political persecutions,” the lawyers said.