Արթուր Վանեցյանը չի կալանավորվի, նա ազատության մեջ է
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մարինե Մելքոնյանի կողմից կայացված որոշմամբ՝ մերժվեց Արթուր Վանեցյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին վարույթն իրականացնող մարմնի միջնորդությունը։
«Դատարանը հաստատել է, որ առկա չէ հիմնավոր կասկած, թե Արթուր Վանեցյանն առնչություն ունի իրեն վերագրվող արարքներին։
Հայրենի դատարանները հետևողականորեն ի ցույց են դնում իրենց վճռականությունը ղեկավարվել միայն օրենքով, չկատարել իշխանության պատվերը, մասնակից չլինել քաղաքական հետապնդումներին», - ասված է Վանեցյանի փաստաբանների հայտարարության մեջ։

Суд отклонил ходатайство об аресте Артура Ванецяна
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Марине Мелконян отклонила ходатайство следственного органа об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении председателя партии «Родина» Артур Ванецян.
«Суд подтвердил, что отсутствует обоснованное подозрение, что Артур Ванецян имеет какое-либо отношения к инкриминируемым ему деяниям.
Армянский суд последовательно демонстрирует решительность руководствоваться только законом, не выполнять заказ властей, не становиться участником политических преследований», - говорится в заявлении адвокатов Артура Ванецяна.