Չի քննարկվել ադրբեջանական փախստականների վերադարձ Արցախի այն տարածք, որ պետք է ինքնորոշվեր և ազատ կամքով վերջնական կարգավիճակ ստանար. Աշոտյան
16/11/2020 17:12
Անբարոյական ստերի շարանով սեփական դավաճանությունը քողարկել չի ստացվի, դավադիր ստահակ, ֆեյսբուքյան գրառում է արել ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
«Դու 2.5 տարվա մեջ այդպես էլ չհասկացար Արցախյան բանակցությունների իմաստը և էությունը։
Որովհետև, քո իսկ խոստովանությամբ, գերադասեցիր Ալիևից տեղեկանալ դրանց մասին։
Որովհետև գեղցի շուստռի էիր ձևանում դրսերում։ Որովհետև անհայրենիք ու տգետ ոչնչություն ես։
Որովհետև Շուշիում ուտել-խմելուց ու տռճիկ տալուց լավ էիր, իսկ Շուշին պաշտպանելուց՝ դավադիր իմպոտենտ։
Ինչպես արդեն ԱԳՆ-ից մի չափալախ կերար ցերեկը, որ Շուշին երբեք չի եղել բանակցային փաթեթի մաս, մի հերթական չափալախն էլ ես քեզ տամ հիմա։
Լպրծուն կենդանի։
2008-2018 թվականներին երբեք, լսո՞ւմ ես դու և քո ֆեյքային նախիրը, երբեք չի քննարկվել ադրբեջանական փախստականների վերադարձ Արցախի այն տարածք, որ պետք է ինքնորոշվեր և իր ազատ կամքով վերջնական կարգավիճակ ստանար։
ԱԳՆ-ից կարող եք հանգիստ ճշտել խոսքերիս ճշմարտացիությունը։
Անիծվի այն օրը, որ ծնվեցիր, այն օրը, որ միամիտ ժողովուրդս քեզ «փրկիչ» կարգեց, այն օրը, որ ստորագրեցիր ազգիս ամենամեծ խայտառակություններից մեկը», - նշել է նա։

Заговорщик-поддонок, твое предательство не удастся скрыть вереницей аморальной лжи – Армен Ашотян
Заговорщик-поддонок, твое предательство не удастся скрыть вереницей аморальной лжи, написал на своей странице в Facebook заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«За два с половиной года ты так и не понял смысл и суть переговоров по вопросу Арцаха.
Потому что, как сам признался, предпочел узнать о переговорах от Алиева.
Потому что притворялся шустрым провинциалом за рубежом. Потому что ты –  ничтожество, у которого нет родины.
Потому что, когда плясал, ел и пил в городе Шуши, тебе было хорошо, а когда нужно было защитить Шуши – стал предателем-импотентом.
Ты уже получил одну пощечину от МИД Армении – Шуши не был частью переговорного процесса ни на одном этапе. Я дам тебе еще одну пощечину.
В 2008-2018 гг., слышишь ты и стадо твоих фейков, никогда не обсуждалось возвращение азербайджанских беженцев на ту территорию Арцаха, которая должна была самоопределиться и получить окончательный статус путем своего волеизъявления.
Можешь спокойно уточнить справедливость моих слов в МИД Армении.
Будь проклят тот день, когда ты родился, тот день, когда наивный народ провозгласил тебя «спасителем», тот день, когда подписал один из самых больших позоров для моего народа», - отметил он,