Եթե ծախել են՝ ծախել են վերջին 30 տարվա ընթացքում, որովհետև Շուշին մի հատ դժբախտ, դժգույն քաղաք էր. Փաշինյան (Տեսանյութ)
16/11/2020 15:38
Ասում են՝ Շուշին ծախել են, ո՞վ է ծախել Շուշին։ Եթե ծախել են՝ ծախել են վերջին 30 տարվա ընթացքում, որովհետև Շուշին մի հատ դժբախտ, դժգույն քաղաք էր, ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մեզ պե՞տք էր Շուշին։ Բա որ պետք էր, ինչի՞ էր էդ վիճակում։ Մեզ էդ ազատագրված տարածքները պե՞տք էին, բայց եթե պետք էր, էդ ինչի էր... Հիմա էլ ինձ ասում են, այ, Արցախի նախագահի երդման արարողությունն ինչի՞ Շուշիում արեցին։ Պատկերացնում եք՝ 30 տարի ամբողջ հայ էլիտան համարել ա, որ Շուշին Լեռնային Ղարաբաղի քաղաք ա, և Արցախի նախագահն իրավունք չունի ընդեղ միջոցառում անելու։ Այդտեղ ա հանձնվել Շուշին, երբ վերնագրերում գրվել ա, որ էստեղ ա, բայց մտքերում էդտեղ չի եղել։ Որովհետև եթե էդտեղ լինի, ըտենց հարց չէր ծագի։ Էդ էն ա, որ ասում ա՝ ուղտին նստած ինչի չեք կուզեկուզ ման եկել», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Если продали, то продали в течение последних 30 лет, поскольку Шуши был очень несчастным, серым городом – Никол Пашинян (Видео)
16/11/2020 16:51
Говорят, что Шуши продали. Кто продал Шуши? Если продали, то продали в течение последних 30 лет, поскольку Шуши был очень несчастным, серым городом, заявил сегодня в парламенте премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Нам нужен был Шуши? А если был нужен, то почему был в таком состоянии? Нам были нужны эти освобожденные территории? А если нужны были, то почему… А сейчас мне говорят, а почему церемонию инаугурации президента Арцаха провели в Шуши? Представляете, 30 лет вся армянская элита считала, что Шуши это город Нагорного Карабаха и президент Арцаха не имел право провести там мероприятие. Город Шуши был сдан тогда, когда писался в заголовках, но не был в мыслях. Поскольку если бы был в мыслях, такого вопроса не возникало бы», - сказал Никол Пашинян.